Obuolių kompotas žiemai

2020-10-14 Autorius WorldRecipes.lt

Obuolių kompotas žiemai
Toks konservavimo būdas tikrai užims vieną iš pačių garbingiausių vietų Jūsų rūsio lentynose. Aš pati daugumą kompotų gaminu dėl tirščių, bet šis receptas yra vertas dėmesio ir dėl pačio skysčio. Išgirtas visų, kurie tik ragavo. Itin skanus, kai atšaldytas.

Aš pati obuolių kompotui stengiuosi naudoti mažus obuoliukus - alyvinius, rojaus arba laukinius. Taip pat esu gaminusi ir iš supjaustytų riekėmis didelių obuolių - skanu, bet ne taip, kaip mažučiai su visu graužtuku. 

Aš gaminu 3 litrų užsukamuose stiklainiuose, šiam kiekiui išsiplaunu tris tokius.

Ingredientai

  • obuoliai: 3 kilogramų
  • vanduo: 4 litrų
  • cukrus: 1,5 kilogramo
  • mėtos: 2 saujų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių 5 litrų puode užkaiskite 4 litrus vandens.
 2. 2. Vandeniui užvirus, į jį berkite dvi saujas šviežių mėtų lapelių.
 3. Reklama
 4. 3. Apvirkite maždaug 10-15 minučių, lapus traukite lauk ir aromatiniame vandenyje blanširuoju obuolius. Mažus obuolius maždaug 2-3 minutes, vidutinio dydžio ir stambių riekeles - maždaug 5-6 minutes.
 5. 4. Paskui juos išgriebkite į švarius stiklainius. Vandens virimo nenutraukite, o į stiklainius berkite po maždaug 400-500 gramų cukraus.
 6. 5. Tada užpilkite karštu mėtiniu vandeniu, užsukite verdančiu vandeniu nuplikytais dangteliais, itin gerai supurtykite stiklainius, kad cukrus pasidengtų skysčiu bei apklokite kaip įmanoma šilčiau, kad kuo ilgiau laikytųsi šiluma. Kai atvės, neškite į rūsį. Štai ir viskas. Lepinkitės!
 7. 6. Patariu: Obuoliais užpildome bent jau tris ketvirtadalius stiklainio, o skystį pilame palaipsniui į visus stiklainius, jei neužteks mėtinio vandens - papildome verdančiu vandeniu iš virdulio.
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau kompotų receptų rasite: Kompotai.