Orkaitėje kepta ėriena

2020-04-26 Autorius WorldRecipes.lt

Orkaitėje kepta ėriena
Labai dažnai bendraudama su aplinkiniais pastebiu, kad ėriena (ir aviena) yra nepelnytai pamiršta mėsa. Retai kas sutinka su mano nuomone, kad tai yra savaitgalio pietų favoritas, nes jos visai nevalgo. Vieniems jos skonis nepriimtinas, kiti paprasčiausiai nežino ką su ja daryti. Tačiau man tai yra ta mėsa, kurią galiu serviruoti ir šeimos stalui, ir draugams, per jo gimtadienius.

Tad sekantį savaitgalį siūlau palepinti savo šeimą puikiu bei paprastu, ėrienos kepsniu su jogurtiniu padažu ir bulvių, morkų garnyru. Tie, kurie mėgsta ėrieną, tikrai žino, kad ją surasti būna sunku, dėl to rekomenduoju apsilankyti specializuotame mėsos turguje arba kreiptis į vietinį ūkininką.

Dažniausiai aš renkuosi priekinę koją, karką. Dažnai parduodama karka sveria apie 1.5 kilogramo, to pakanka 3-4 asmenims.

Didžiausias klausimas yra kepimo laikas. Kai kurie mėgsta valgyti mėsą su krauju, rausvą ar pilnai iškepusią. Tam, kad pasiektumėte norimą mėsos iškepimo lygį, vadovaukitės paprastomis laiko normomis per 0.5 kilogramo šviežios mėsos (su kaulu, be kaulo ar su įdaru):

 • Mėsa su krauju – kepkite 16-22 minutes kiekvieną 0.5 kilogramo
 • Mėsa su rausvomis sultimis ir rausva viduryje – kepkite 24-27 minutes kiekvieną 0.5 kilogramo
 • Mėsa su skaidriomis sultimis arba pilnai iškepusi – kepkite 28-32 minutes kiekvieną 0.5 kilogramo

Ingredientai

  • ėriena – 1,5 kilogramo (aš renkuosi koją, karką) 
  • rozmarinas – vienai karkai reikia saujos šakelių
  • česnakas: 1 galvutės
  • alyvuogių aliejus
  • druska
  • pipirai
  Padažui:
  • natūralus jogurtas: 75 mililitrų (vienam žmogui)
  • šviežia mėta: kiekį pasirinkite pagal skonį
  • citrinos: griežinėlio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Įjunkite orkaitę kaisti iki maksimalios kaitros.
 2. 2. Kol įkais, įtrinkite ėrieną druska, pipirais ir alyvuogių aliejumi.
 3. Reklama
 4. 3. Kepimo indo dugną padenkite rozmarino šakelėmis (naudokite pusę turimų šakelių) ir paberkite česnako skilteles iš pusės galvutės.
 5. 4. Tuomet padėkite ėrieną ir padenkite jos viršų likusiu rozmarinu ir česnakais, viską apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pašaukite į labai karštą orkaitę ir jos temperatūrą nustatykite 180 laipsnių.
 6. 5. Po 15 minučių ėrieną išimkite iš orkaitės, apdenkite folija ir pašaukite atgal. Dabar orkaitės temperatūra turėtų būti maždaug 180 laipsnių. Per pirmąsias 15 minučių ėriena turėjo apskrusti, gal net susidarė nežymi plutelė – labai gerai, nes kuo daugiau apskrudo, tuo mažiau sulčių išleis, o iškepusi bus labai minkšta ir sultinga.
 7. 6. Kepimo laikas priklauso nuo to kokios mėsos norite, tai aprašiau recepto aprašyme (viršuje).
 8. 7. Kai pašovėte ėrieną kepti, galite ruošti garnyrą. Kai įdėsite garnyrą į orkaitę, paruoškite padažą ėrienai.
 9. 8. Į dubenėlį išspauskite citrinos sultis ir gerai sumaišykite su alyvuogių aliejumi (4 asmenims reikės šaukšto citrinos sulčių ir šaukšto aliejaus). Tada pridėkite smulkiai supjaustytą šviežią mėtą ir natūralų jogurtą. Viską gerai išmaišykite, paragaukite ir sureguliuokite skonį su druska, pipirais, citrina ir mėta. Mėgaukitės!
 10. orkaitėje kepta ėriena su garnyru
 11. 9. Rekomendacija: Daugiau ėrienos receptų rasite: Ėrienos receptai.
Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
(5)
Vištienos arba triušienos kukuliukai su sūriu ir daržovių padažu
(3)
Avienos troškinys su daržovėmis "Navarietis"
(6)