Orkaitėje kepti kiaulienos šonkauliukai su glazūra

2021-02-20 Autorius Gamina Vanagai

Orkaitėje kepti kiaulienos šonkauliukai su glazūra
Kažkaip taip nutiko, kad kiaulienos paskutiniu metu valgau vis mažiau, bet va skaniųjų šonkauliukų atsisakyti tikrai negalėčiau. Net nežinau kodėl taip yra, bet man visada pati skaniausia mėsos dalis - prie kaulo.

Jeigu kepate šonkauliukus orkaitėje, kaip šį kartą aš, o ne renkatės grilį, tai juos verta pirmiau apvirti, o tik po to baigti kepti. Bet aš norėjau greičiau, tai neapviriau ir tik kepiau, bet dėl tos priežasties marinavau daug ilgiau. Apvirtų tiek marinuoti nereikia.

Pirmiau juos pamarinavau iš vakaro, kad pasimarinuotų bent 12 valandų, o kepimo pabaigoje aptepiau nuostabia šonkauliukų glazūra.

Rekomenduoju visada šonkauliukus pirkti specializuotose maisto parduotuvėse. Žinoma, kaina bus didesnė, bet skonis bus geresnis, kokybiškesnis, o patys šonkauliukai tikrai su daugiau mėsos.

Labai skanu patiekti su šalia apkeptomis bulvių puselėmis ir coleslaw salotomis.

Ingredientai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia marinatui blenderiu iki tyrelės sutrinkite česnakus, svogūnus, baziliko lapelius bei aliejų.
 2. 2. Kalendros grūdelius bei kmynus pakepinkite keltuvėje, kol pasklinda nuostabus aromatas.
 3. Reklama
 4. 3. Viską sumaišykite, ištepkite kiaulienos šonkauliukus ir palikite marinuotis per visą naktį (arba bent 12 valandų, galite anksti ryte užsimarinuoti, o vakare kepti).
 5. 4. Glazūros ingredientus sumaišykite. Galite susimaišyti taip pat iš vakaro, kad skoniai tarpusavyje "susidraugautų".
 6. 5. Po to pasimarinavusius šonkauliukus dėkite į kepimo skardą ir kepkite 180 laipsnių temperatūros orkaitėje maždaug pusvalandį, per tą laiką, vieną kartą apversdami.
 7. 6. Po to ištraukite, aptepkite pasiruošta glazūra (mėsingesnę pusę) ir dar paskrudinkite orkaitėje viršutinio griliaus rėžimu maždaug 10 minučių. Skanaus!
 8. 7. Patarimas: Lygiai tuo pačiu marinatu galite marinuoti ir kiaulienos šoninę (2 kilogramų), tik ją reikia kepti oda į viršų, kad kepant riebalai varvėtų žemyn per visus raumenų sluoksnius bei šitaip juos drėkintų. Šitaip mėsa gausis minkšta bei sultinga, o prieš marinuojant tą odelę reiktų įpjauti "tinkleliu", kad įpjovos siektų mėsą ir tada labai gerai įtrinti prieskoniais / kepkite 160 laipsnių temperatūros orkaitėje maždaug valandą (turint laiko idealu kepti 130 laipsnių temperatūros orkaitėje 2 valandas), o po to dar 200 laipsnių temperatūroje maždaug pusvalandį min / iškepus palikite orkaitėje pailsėti. Valgoma tiek karšta, tiek jau atvėsusi - tobulas plonai supjaustytas užkandis su juoda duona
 9. 8. Pastebėjimas: YouTube radau panašų receptą (anglų kalba), kuris patiko mūsų šeimai. Jei ir Jums būtų įdomu pasigaminti, prisegiau video įrašo pabaigoje.
 10. 9. Rekomendacija: Daugiau šonkauliukų receptų rasite: Šonkauliukų receptai.


Eglė

Nuo šiol šonkauliukus orkaitėje kepsiu tik šitaip. Pats geriausias iki šiol atrastas receptas. Labai pasiteisino. :)
Atsakyti
Orkaitėje kepti kiaulienos šonkauliukai su glazūra
Gabale kepta sprandinė
(17)
Kiaulienos išpjova orkaitėje
(82)