Panyras - Panyro sūris | Receptas

2020-10-14 Autorius WorldRecipes.lt

Panyras - Panyro sūris | Receptas
Pienas būna visų žmonių pats pirmasis maistas. Kartas nuo karto pasaulyje vis praūžia teorijos, kaip nesveika yra vartoti pieną, o ypač suaugusiems. Visada stengiuosi itin ramiai vertinti kategoriškas bei revoliucines mitybos teorijas. Tikrai sutinku, kad keičiasi pasaulyje daug kas - tiek ekologinė situacija, tiek mūsų fizinis aktyvumas, tiek naudojami priedai, kurie naudojami maisto gamybai ir konservavimui.

Šį kartą norėtųsi pakalbėti tik apie tikrą ekologišką bei natūralų pieną, kuris yra gaunamas iš žole mintančių karvių. Drįstu teigti, kad Lietuvoje nusipirkti natūralaus pieno visai nėra sudėtinga net ir didmiesčių gyventojams, o natūraliame piene yra NET 71-240% daugiau omega-3 rūgščių, nei apdorotame. Taip pat būna daug geresnis omega-3 bei omega-6 riebalų santykis . Natūraliame piene yra daugiau su vėžiu kovojančios konjuguotos linolio rūgšties bei didesnis kiekis vitaminų ir mineralų.

Tenka pripažinti, kad pasaulyje yra nemažai žmonių, kurie sako, kad netoleruoja pieno (jeigu kasdien po vieną šaukštą išgerdami stengsitės didinti dozę, netoleravimas turėtų praeiti - bent jau taip sako, kai kurie gydytojai), bet jogurtą kiek žinau toleruoja visi.

Motyvacinį laišką lyg ir parašiau, o dabar imamės panyro gaminimo (tęsdami talijos mažinimo programą, kurią susigalvojau pati sau).

Panyrą gaminti išmokau iš savo draugės, kai paragavau jos pagamintų varškėčių - jie tiesiog sutirpo mano burnoje, tad visados stengiuosi turėti šaldytuve panyro iš kurio darau sūrius, virtinukus arba varškės užtepėles.

Ingredientai

  • pienas: ~4-4,5 litro
  • citrinos: 2

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia puode kaitinkite pieną.
 2. 2. Per tą laiką, kol pienas kaista, išspauskite citrinų sultis.
 3. Reklama
 4. 3. Kai pienas pradės putoti, o pagal kraštelius burbuliuoti, tada supilkite citrinų sultis.
 5. 4. Pakaitinkite dar akimirką, kol atsiskirs gelsvos išrūgos.
 6. 5. Puodo viršuje šitaip nusistovi varškės sluoksnis. Galite susidėti į stiklinį indą ir naudoti tarsi varškę, o virtinukams arba varškėčiams nereiks dėti kiaušinio - tik kelis šaukštus miltų.
 7. 6. Aš pati šį kartą dariau sūrį - tiek vieną labai skanu valgyti, tiek ant salotų užsidėti, tiek pasikepti (kepant nesuyra ir neištyžta).
 8. 7. Toks sūris gali būti tiek saldus, tiek sūrus - pagal to karto norus.
 9. 8. Virš puodo pakabinkite kiaurasamtį, kurį išklokite dviguba marle arba specialiu audiniu sūriams gaminti. Šįkart – aš dėjau druskos bei džiovintų krapų.
 10. 9. Suimkite audinio kraštus, suriškite ir lėkštėje paslėkite. Pakaks prispausti kita lėkšte ir kartas nuo karto apversti.
 11. 10. Neišpilame iš lėkštės išrūgų – vėsdamas sūris sugers jų tiek, kiek jam reiks. Jeigu labiau mėgstate kietesnį sūrį, galite paslėgti sunkesniu daiktu. Skanaus!
 12. 11. Rekomendacija: Daugiau sūrių receptų rasite: Sūrių receptai.
Brokolių ir šoninės apkepas
(3)
Garnyras: Troškinti mėlynieji kopūstai
(2)
Orkaitėje keptas kalafioras gabaliukais, su Buffalo padažu
(6)