Pekino antis kepta orkaitėje

2020-04-16 Autorius Vaikai ir vanilė

Pekino antis kepta orkaitėje
Čia buvo antras kartas, kai kepiau Pekino antį. Pirmasis kartas buvo prieš pora metų. Tada antis visiškai nenusisekė. Nežinia, ar todėl, kad receptas buvo netinkamas, o gal paukštis buvo per mažas. Finale antis man net ne iškepė, o išdžiūvo, vos sugebėjau sukrapštyti kelis kąsnelius, kuriuos dar buvo galima sukti į blynelius.. O visa kita keliavo tiesiai į puodą ir buvo paversta į sultinį.

Tad šiemet nusprendžiau išsirinkti kitą receptą. Antį pirkau kinų parduotuvėje. Dariau viską taip, kaip parašyta, ir viskas gavosi puikiai. Mėsa buvo kvapni ir sultinga, ir krūtinėlė, ir kulšelės. Oda buvo traški ir be galo skani - riebi oda nuo nugaros buvo nei kiek ne mažiau vertinga nei krūtinėlės raumuo. Odą supjausčiau juostelėmis, ir mes ją irgi sukom į blynelius. Nors iš vienos anties mėsos buvo ne kažin kiek, bet jos užteko 24 blyneliams, ir dar truputėlis liko. Esant didesniam valgytojų būriui galima drąsiai kepti ir dvi antis. Kadangi jos kepa vertikaliai, tai dvi antys tikrai tilps ant tos pačios skardos. Iš anties pritirpsta labai daug riebalų,aš juos perkošiau ir padėjau į šaldytuvą ateičiai; riebalus panaudosiu, kai kepsiu bulves. Iš kaulų išviriau ypač gero sultinio. Iš vieno paukščio gavosi pusantros vakarienės, ir dar liko.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Antis:
  • antis: 1 (maždaug 2 kilogramų)
  • medus: 0,25 stiklinės
  • sojų padažas: 2 valgomųjų šaukštų
  • rupi druska: 2 valgomųjų šaukštų
  • kepimo milteliai: 2 arbatinių šaukštelių
  • aukšta alaus skardinė: 1 tuščios (475 mililitrų)
  Blyneliai:
  • miltai: 2 stiklinių
  • verdantis vanduo: 1 stiklinės
  • sezamų aliejus: 0,25 stiklinės
  Patiekimui:
  • kiniškas slyvų padažas
  • svogūnų laiškai, supjaustyti plonais šiaudeliais ir pamerkti 5 minutėms į ledinį vandenį
  • agurkai, supjaustyti šiaudeliais

  Recepto paruošimas

 1. 1. Antis. Pirmiausiai iš paukščio išimkite vidaus organus. Popieriniais rankšluostėliais kruopščiai išsausinkite vidinę ertmę ir odą. Antį dėkite ant grotelių arba pakabinkite ir laikykite šaltai 8 – 12 valandų, kad išdžiūtų.
 2. pakabinta antis
 3. 2. Pirštais arba buku medinio šaukšto galu atsargiai atskirkite krūtinėlės odą nuo raumenų.
 4. Reklama
 5. 3. Mažame dubenėlyje sumaišykite medų ir sojų padažą. Mišiniu aptepkite visą anties išorę. Mažame dubenėlyje sumaišykite druską ir kepimo miltelius.
 6. 4. Mišinį užbarstykite ant anties ir pirštais lengvai įtrinkite į odą. Antį dėkite ant grotelių arba pakabinkite ir palikite šaltai, kad gerai išdžiūtų, 12 – 36 valandas.
 7. 5. Orkaitės lentyną nuleiskite ant žemiausios pozicijos. Orkaitę įkaitinkite iki 175 laipsnių temperatūros. Dideliame puode užvirinkite 4 litrus vandens. Į kriauklę įdėkite groteles, ant grotelių dėkite antį. Vieną anties pusę nuplikykite verdančiu vandeniu. Antį apverskite ir nuplikykite kitą pusę. Palikite, kad išdžiūtų, maždaug 30 minučių.
 8. 6. Alaus skardinę iki pusės pripilkite vandens. Skardinę dėkite ant plačios kepimo skardos. Ant skardinės užsodinkite antį, kad paukštis stovėtų vertikaliai. Skardą su antimi kiškite į orkaitę. Kepkite maždaug 1,5 valandos, kol oda taps sodrios raudonmedžio spalvos. Orkaitės temperatūrą sumažinkite iki 120 laipsnių temperatūros ir kepkite dar 30 minučių.
 9. antis paruošta kepimui
 10. 7. Traukite iš orkaitės. Antį atsargiai nuimkite nuo skardinės ir perkelkite ant pjaustymo lentos, palaukite 10 – 20 minučių ir pjaustykite griežinėliais.
 11. supjaustyta pekino antis
 12. 8. Blyneliai. Dubenyje sumaišykite miltus ir verdantį vandenį, kol susiformuos lipni tešla. Tešlą iškrėskite ant pamiltuoto paviršiaus ir minkykite, kol taps vientisa ir elastinga, maždaug 5 minutes. Tešlą supjaustykite į 24 vienodus gabalėlius. Juos užklokite drėgnu rankšluostėliu.
 13. 9. Ant pamiltuoto paviršiaus iškočiokite vieną tešlos gabalėlį į 7,5 centimetrų skersmens skritulėį. Padėkite į šalį. Tokiu pat būdu iškočiokite antrą tešlos gabalėlį. Vieną skritulėlio pusę aptepkite sezamo aliejumi, ant viršaus dėkite antrą skritulėlį ir išočiokite į 20 centimetrų skersmens skritulį.
 14. 10. Ant vidutinio karštumo ugnies įkaitinkite keptuvę. Ant karštos keptuvės dėkite iškočiotą blynelį ir apkepkite ant vienos pusės, kol vietomis paruduos, maždaug 1 minutę. Blynelį apverskite ir apkepinkite antrą pusę, perkelkite ant rankšluostėlio, atsargiai atskirkite blynelius vieną nuo kito, užklokite rankšluostėliu, kad neatšaltų. Kočiokite ir kepkite likusius blynelius.
 15. 11. Patiekimu. Anties raumenis ir odą supjaustykite plonais griežinėliais. Ant vienos blynelio pusės užtepkite slyvų padažo, uždėkite griežinėlį antienos, svogūnų laiškų ir agurkų, blynelį susukite į ritinėlį ir tuojau pat tiekite į stalą.
 16. blyneliai su pekino antimi
 17. 12. Rekomendacija: Daugiau anties gaminimo receptų rasite: Anties gaminimo receptai.
Pekino antis kepta orkaitėje
Pekino antis kepta orkaitėje
Pekino antis kepta orkaitėje
Pekino antis kepta orkaitėje
Pekino antis kepta orkaitėje
Pekino antis kepta orkaitėje
Pekino antis kepta orkaitėje
Antienos ir cukinijų maltinukai
(1)
Sriuba su antienos krūtinėle ir krevetėmis
(2)
Mini užkandėlės su antienos paštetu ir džemu
(1)
Užkandėlės su širdelėmis
(3)