Antis, marinuota sūryme

2018-01-04 Autorius Oditėlės blogas

Antis, marinuota sūryme
Man toks anties marinavimas yra tikras atradimas. Šitaip gardžiai marinuoti galite antį, vištą arba tik atskiras jos dalis. Su prieskonių pasirinkimu galima improvizuoti, kiek tik norite - tinka viskas, kas tik patinka Jums.

Galima kepti Kalėdoms, Velykoms, Naujiems metams ir kitoms didžiulėms šventėms. Tikrai nebus gėda ir namiškius, ir svečius pavaišinti. Visos pačios didžiausios pagyros!

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • antis: 2 kilogramų
  • 1 litrui vandens - 60 gramų druskos (~2 valgomųjų šaukštų)
  • mėgiami prieskoniai: 1 saujos (džiovintas čiobrelis ir raudonėlis, juodieji pipirai, lauro lapeliai, čili paprika)
  • citrinos: 3
  • greipfrutai: 2
  • apelsinai: 1

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių imame puodą arba gilų indą, į kurį tilptų antis. Įdedame antį bei užpilame vandeniu, kad visiškai apsemtų. Tada išimame antį, taip sužinosime kokio kiekio vandens reikia.
 2. 2. Pagal litrų kiekius atsiskaičiuojame, kiek turite įberti druskos. Maišome, kol druska pilnai ištirps, suberiame visus prieskonius. Citriną bei greipfrutą supjaustome griežinėliais bei dedame į vandenį, rankomis patraiškome, kad išsiskirtų sultys.
 3. Reklama
 4. 3. Po to panardinkite antį bei jei ji iškyla, uždedame sunkesnę lėkštę, puodą uždengiame dangčiu. Taip vėsioje vietoje marinuojame maždaug 8-10 valandų arba per naktį.
 5. 4. Išėmusios iš sūrimio antį, itin gerai nusausiname. Anties vidų prikemšame ketvirčiais supjaustytu apelsinu.
 6. 5. Paskui kepame iki 220 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje maždaug 20-30 minučių. Tada kaitrą sumažiname iki 180 laipsnių bei dar kepame maždaug 60 minučių arba tol, kol iškeps. Jei anties viršus pradeda svilti, pridengiame folija bei prieš baigiant kepti, nuimame, kad antis gražiai apskrustų.
 7. 6. Iškepusią antį uždengiame folija bei paliekame pastovėti maždaug 30 minučių. Patiekiame su mėgiamu garnyru. Skanaujame!
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau anties gaminimo receptų rasite: Anties gaminimo receptai.
Pekino antis kepta orkaitėje
(4)
Salotos su parūkyta antienos file
(1)