Sausai marinuota skumbrė su česnaku

2023-01-08 Autorius WorldRecipes.lt

Sausai marinuota skumbrė su česnaku
Jau ne vieną ir ne du kartus savo draugų rate buvau girdėjusi apie šį patiekalą, todėl kaip ši sausai marinuota skumbrė yra gaminama. Tad galiausiai prisiruošiau pamėginti pasigaminti skumbrės šaldiklyje. Turiu pripažinti, kad dabar jau gailiuosi, kad tiek laiko negaminau tokio nuostabaus skonio patiekalo…

Rusijoje, iš kur yra kildinama "stroganina" taip vadinama nuo žodžio "strogat" - aštriu peiliu drožti labai plonus šaldytos žuvies gabaliukus. Todėl jeigu būčiau kalbos instituto darbuotoja, vadinčiau šį skanumyną drožtiniu 🙂

Šitaip ruošta skumbrė idealiai tinka užkandžiams arba kai norisi "ko nors", atitirpusi ir pastovėjusi lėkštėje ji tampa tarsi kitu produktu, todėl labai svarbu kuo trumpiau laikyti žuvį kambario temperatūroje. Kadangi ši skumbrė bus šaldoma, tai drąsiai pirkti galima ir šaldytą žuvį.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • skumbrės: 1 (vidutinio dydžio)
  • česnakas: 8-10 skiltelių
  • cukrus: 0,5 arbatinio šaukštelio (nėra būtina)
  • malti juodieji pipirai: žiupsnelio
  • citrinpipiriai: žiupsnelio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Atvėsiname skumbrę, nupjauname galvą, išimame vidurius, žuvį išklojame oda žemyn lygiai su pjaustymo lenta ir išimame stuburkaulį su šoniniais kaulais, trumpai tariant, paruošiame filė su oda.
 2. 2. Tada žuvį smarkiai išplakame peiliu - privaloma tam, kad būtų kuo daugiau įpjovimų ir prieskoniai susigertų iki pat odos.
 3. Reklama
 4. 3. Nuluptas česnakų skilteles peilio briauna sutraiškome ir labai smulkiai supjaustome, beriame česnakus gabaliukus į gilesnę lėkštę, ten pat suberiame druską ir kitus prieskonius.
 5. 4. Viską sumaišome ir užberiame ant skumbrės filė, puseles suvožiame, žuvį suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldymo kamerą.
 6. 5. Ruošiantis valgyti skumbrę, ištraukiame žuvį iš kameros, atlupame plėvelę ir aštriu peiliu labai plonai papjaustome ledinės žuvies. Likusią dalį iškart dedame atgal į šaldymo kamerą. Patiekiame, užbėrę gabaliukus ant juodos duonos riekės, pateptos sviestu. Skanaus!
 7. 6. Patarimas: Žuvies puseles galite atskirti ir šaldyti, suvyniojus kiekvieną puselę į suktinuką.
 8. 7. Rekomendacija: Daugiau marinuotos skumbrės receptų rasite: Marinuotos skumbrės receptai.

Julija

O tai kiek druskos dėti į marinatą nerašoma?
Atsakyti
Žuvies sumuštiniai "Fish Mac'ai"
(2)
Skaniausia kepta lašiša su avokadų padažu
(1)