Trinta meškinių česnakų sriuba

2022-05-11 Autorius WorldRecipes.lt

Trinta meškinių česnakų sriuba
Man močiutė visada sakydavo, kad pavasarį ir vasarą sriubą įmanoma išsivirti nors ir iš kirvio. Kad ir ką į puodą įdėtum, sriuba gausis labai skani, nes per žiemą organizmas būna baisiausiai išsiilgęs šviežumo ir ypatingai žalumos. Viena mėgstamiausių mano pavasarinių sriubų yra dilgėlių sriuba su bulvėmis. Itin sodrios, gražios spalvos sriuba gali atstoti ir pagrindinį patiekalą, jau net nekalbėsiu apie vitaminus, kuriuos organizmas su didžiuliu malonumu pasisavina.

Praėjusį pavasarį vis negalėjau atsimėgauti meškiniais česnakais - plonais žaliais lapais, kurie vieni iš pirmų patenka į mūsų lėkštes kartu su kiaulpienėmis, dilgėlėmis ir garšvomis. Lietuvoje šis augalas yra saugomas, bet Skandinavijoje ir Anglijoje plyti ištisos pievos laukinių česnakų, todėl galite juos valgyti pilna burna. Nežinau, ar išties kas pilna burna šiuos lapus valgo, nes česnako skonis iš tikrųjų ganėtinai stiprus. Užtai meškinių česnakų pesto yra nuostabus gėris, kurio šiais metais prisigaminau kelis indelius ir laikau šaldytuve pačioms greičiausioms vakarienėms, kai laiko būna tik pastai išsivirti (o žalios spalvos padažas jau laukia pagamintas). Todėl jeigu dar neragavote šių pavasarinių gėrybių, itin rekomenduoju išmėginti - ne tik salotoms, bet ir antriems patiekalams gaminti!

Šį kartą meškinius česnakus panaudojau tirštai pavasarinei sriubai. Tekstūrai išgauti panaudojau pakepintus porus bei bulves, taip pat naminį vištienos sultinį, o spalvai ir skoniui - meškinius česnakus. Juos į puodą sudėjau tuomet, kai bulvės sultinyje buvo išvirę, todėl subėrusi smulkintus meškinių česnakų lapus puodą nuėmiau nuo kaitros, ir kelias minutes palaukiau, kad jie karštyje tik suminkštėtų, bet neprarastų skaisčios spalvos nei vitaminų. Pačioje pabaigoje sriubą sutryniau blenderiui ir patiekiau su fetos sūrio gabaliukais ir bei skrudinta duonele. 

Tikiuosi, kad dabar ir jus įkvėpiau pavasariniams skoniams ir spalvoms lėkštėse. Einame kartu gaminti šios nuostabios sriubos. :) 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • alyvuogių aliejus: 1 valgomojo šaukšto (arba ghee sviestas)
  • porai: 0,5 (supjaustome žiedeliais; tinka švelniai žalsva ir balta dalys)
  • bulves: 2 (supjaustome gabaliukais)
  • vištienos sultinys: 500 mililitrų (arba daržovių sultinys)
  • meškinis česnakas: 1 saujos (pasmulkiname)
  • druska
  • grūsti juodieji pipirai
  • feta sūris: patiekimui (nėra būtina)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių puode storu dugnu įkaitiname aliejų ir jame apkepiname porus.
 2. 2. Tada suberiame bulves ir taip pat minutę kitą apkepiname.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet supilame sultinį, užviriname ir verdame ant nedidelės kaitros, kol bulvės tampa minkštos.
 5. 4. Suberiame meškinius česnakus ir iškart nukeliame puodą nuo kaitros.
 6. 5. Puodą uždengiame ir paliekame maždaug 2-3 minutes pastovėti, kad meškiniai česnakai išvirtų. Elektriniu blenderiu (geriausia tuo, kurį galima panardinti į sriubą) suplakam masę.
 7. 6. Paragaujame ar pagal skonį netrūksta druskos ir pipirų.
 8. 7. Patiekiame su gabaliuku feta sūrio ir paskrudinta duonele. Skanaujame!
 9. 8. Rekomendacija: Daugiau sriubų receptų rasite: Sriubos.
Trinta brokolių sriuba su kokosų pienu ir krevetėmis
(4)
Trinta grybų sriuba su bri sūriu
(3)
Lašišos sriuba arba thai vaikams
(4)
Lietuviška pievagrybių sriuba
(2)
Pati skaniausia Tom Yum Goong sriuba su tom yum pasta
(3)