Naminiai rankų darbo saldainiai - ledinukai ant pagaliuko

2022-01-10 Autorius WorldRecipes.lt

Naminiai rankų darbo saldainiai - ledinukai ant pagaliuko
Šiandien gaminsime ledinukus! Papasakosiu kaip pasigaminti ledinuką namuose ir net neprireiks maisto termometro! Parodysiu, kaip pasigaminti šaldytų ledinukų ir koks tai tobulas desertas vaikams ir ne tik! Na, pradėkime gamybą, kad vėliau galėtume pasilepinti?

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • cukrus: 220 gramų
  • gliukozės sirupas: 100 gramų
  • vanduo: 70 gramų
  • vandenyje tirpstantys dažai
  • priedai dekoravimui (nėra būtina)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia puode storu dugne ir aukštais sumaišome cukrų, vandenį ir gliukozės sirupą (43%). Statome ant stiprios kaitros.
 2. tirpinamas cukrus
 3. 2. Kad cukrus nesusikristalizuotų reikia stengtis maišyti kuo mažiau. Jei cukrus kristalizuoja, visą procesą reikės pradėti iš naujo.
 4. nesusikristalizavęs cukrus
  Reklama
 5. 3. Kai sirupas užvirs, jis gali maždaug padvigubėti, todėl reikia šiek tiek pamaišyti ir šitaip sustabdyti chemini procesą tarp cukraus ir gliukozės sirupo. Šiek tiek pamaišykite, ir tai turėtų sustabdyti reakciją, sirupas užvirs kaip įprasta.
 6. užviręs sirupas
 7. 4. Pagal įprastinius gaminimo principus sirupus reikia virti naudojant termometrą, bet ne visi savo namuose tokį turi, tad pasakysiu ir parodysiu, kaip be termometro išsivirti ledinukų karamelę. Kalbant apie naminius termometrus, jie gana prastai matuoja verdančių skysčių temperatūrą, nes matuojama paviršiaus temperatūrą, o ne paties sirupo viduje.
 8. 5. Pasiruošiame stiklinę šalto vandens, gali būti ir iš šaldytuvo. Kuo šaltesnis vanduo, tuo bus geriau.
 9. 6. Merkiame pagaliuką į sirupą ir greitai į šaltą vandenį.
 10. merkiamas pagaliukas į vandenį
 11. 7. Jei išgirdote karamelės šnypštimą vandenyje, o ištraukus iš vandens karamelė pavirto kietu kamuoliuku ir nėra lipni, tai reiškia, kad karamelė jau paruošta. Bet jei karamelė dar minkšta ir lipni, verdame toliau.
 12. paruošta karamelė
 13. 8. Įlašiname šiek tiek dažų ir išmaišome. Nepersistengiame su dažais, nes ši ledinukų karamelė labai gerai sugeria spalvą
 14. įlašinami dažai
 15. 9. Užpilkite kelis ledinukus ant kilimėlio ir tik tada statome į juos pagaliukus, sukdami, kad karamelė apgaubtų iešmelį.
 16. ledinukai ant kilimėlio
 17. 10. Po to įlašinkite dar lašelį kitų dažų, kad gautumėte kitokią ledinukų spalvą, dar kartą gerai išmaišykite.
 18. kitokia ledinukų spalva
 19. 11. Jeigu karamelė tapo per klampi, ją privalu dar kartą pašildyti.
 20. šildoma karamelė - kitos spalvos ledinukai ant pagaliuko
 21. 12. Mūsų ledinukai, gaminti be maisto termometro, jau paruošti! Išbandykite, eksperimentuokite, net jei nepavyks iš pirmo karto, jokiu būdu nenusiminkite ir bandykite dar kartą gaminti šiuos saldainius! Rekomenduoju ir skanaus!
 22. 13. Pastebėjimas: Šį receptą radau youtube (video rusų kalba). Jeigu Jums būtų įdomu stebėti gamybos procesą ir ten, tai prisegu video žemiau Jūsų patogumui. :)
 23. 14. Rekomendacija: Daugiau saldainių receptų rasite: Saldainiai.


Veganiškos morkų spurgos keptos orkaitėje
(2)
Bananų duona su varške ir ananasais
(1)