Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo

2021-04-16 Autorius Skanauk su Aušra

Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi baltojo šokolado, bet pasirodo jį pasigaminti itin paprasta. Vos keletas ingredientų ir galima mėgautis tikrų tikriausiu šokoladu!

Tiesa, nors jis ir labai gardus, bet nėra visiškai toks pat, kaip parduotuvėje. O aš labai kada nors ateityje norėčiau ir tokį pasigaminti, tad dar reikės pasukti savo galvą kaip pagaminti ir tokį šokoladą.

Šio šokolado pagrindinis ingredientas yra kakavos sviestas, kuris ir suteikia tą puikų ir nepakartojamą šokoladinį skonį. Sviestas yra išgaunamas šaltuoju būdu spaudžiant kakavos pupeles. Jis visiškai neturi cholesterolio ir turi daugybę mineralinių medžiagų, tokių kaip magnis, kalcis, geležis ir kalis. Taip pat senėjimą stabdančių antioksidantų. Daugiau apie kakavos sviesto naudą skaitome čia.

Nors kakavos sviestas nėra iš pigiųjų, bet jo čia nereikia didelio kiekio. Taipogi jį galima naudoti ir desertų gamyboje. Ir, be abejo, šis sviestas labai tinka ir kūno priežiūrai. Kakavos sviesto galima rasti visose ekologiškų prekių parduotuvėse.

Ingredientai

  • kakavos sviestas: 60 gramų (0,5 stiklinės + 1 valgomojo šaukšto)
  • kokosų miltai: 30 gramų (trečdalio stiklinės)
  • klevų sirupas: 2 valgomųjų šaukštų
  • vanilės ekstraktas: 1 arbatinio šaukštelio
  • džiovintos uogos: 1 valgomojo šaukšto

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia kakavos sviestą ištirpiname (į didelį dubenį pripilti karšto vandens, į jį įmerkiame mažesnį dubenį, suberiame kakavos sviestą ir maišome, kol ištirpsta).
 2. 2. Tada ištirpintą sviestą įpilame į dubenį ir sumaišyti su kitais ingredientais.
 3. Reklama
 4. 3. Supilame į šokolado formeles (naudojau silikoninę vaflių formą) ir palaikyti šaldytuve keletą valandų. Skanaujame!
Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo

S

Nepavyko. Keistai sirupas subėgo į apačią, nesustingo, nors laikytas per naktį. Miltų skonis liko.
Atsakyti
Skaniausi varškiniai rageliai
(8)