Tarte Au Citron - Citrininis pyragas (Citrinų plokštainis)

2022-11-11 Autorius WorldRecipes.lt

Tarte Au Citron - Citrininis pyragas (Citrinų plokštainis)
Turiu pripažinti, kad šis citrininis pyragas (Tarte Au Citron) mano kepinių sąraše atsirado visai neseniai, nors radau jį senoje receptų knygoje. Tiesa, jis ten pavadintas citrinų plokštainis, bet man šis žodis asocijuojasi su bulviniu patiekalu, tad šiek tiek pavadinimą pakoregavau pagal save. Na, o pagal skonį - šis pyragas tikras gardumynas. Jei mėgstate citrininius kepinius, tai būtinai pamėginkite. Pažadu, kad kepsite jį ne vieną kartą. Aš įsitraukiau jį į būtinai kartojamų sąrašą.

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  23 cm skersmens papločiui:
  • sviestas: 90 gramų (supjaustome gabaliukais)
  • aliejus: 1 valgomojo šaukšto
  • vanduo: 3 valgomųjų šaukštų
  • cukrus: 1 valgomojo šaukšto
  • druska: aštuntadalio arbatinio šaukštelio
  • miltai: 150 gramų
  Citrinų įdarui:
  • šviežiai išspaustos citrinų sultys: 125 mililitrų
  • tarkuota citrinos žievelė: iš 1 vnt.
  • cukrus: 150 gramų
  • sviestas: 90 gramų (supjaustome gabaliukais)
  • kiaušiniai: 2 (+ 2 tryniai)

  Recepto paruošimas

 1. 1. Paplotis: Orkaitę įkaitiname iki 210 laipsnių temperatūros.
 2. 2. Į karščiui atsparų dubenį sudedame sviestą, aliejų, vandenį, cukrų ir druską ir įstatome dubenį į orkaitę maždaug 15 minučių, kol sviestas aplink dubens kraštelius lengvai paruduoja.
 3. Reklama
 4. 3. Išėmus dubenį iš orkaitės, dedame miltus ir gerai išmaišome, kol pasidarys vientisa tešla.
 5. 4. Tešlą krečiame į 23 centimetrų skersmens apvalią skardą išsiimančiu dugnu. Atskiriame vyšnios dydžio tešlos gabaliuką ir padedame jį į šoną, o likusią tešlą tolygiai paskirstome po visą skardos dugną ir kraštus, gražiai ją išplojant bei išlyginant su pirštais.
 6. 5. Tešlą subadome šakute (maždaug 10 kartų) ir pašauname į orkaitę. Kepame maždaug 15 minučių, kol paplotis gražiai paruduoja.
 7. 6. Išėmus paplotį iš orkaitės, užtaisome visus atsiradusius įtrūkimus - užklijuojame juos mažais lopeliais iš paliktos nekeptos tešlos. Galite sulopytą paplotį pašauti kokioms 2-3 minutėms į dar karštą orkaitę, bet nėra būtina - lopeliai nuo iškepusio papločio karščio patys apdžius.
 8. 7. Iškeptą paplotį atvėsiname skardoje.
 9. 8. Citrinų įdaras: Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros.
 10. 9. Rūgštims atspariame vidutinio dydžio puode pakaitiname citrinų sultis, nutarkuotą citrinų žievelę, cukrų ir sviestą, kol sviestas ištirpsta.
 11. 10. Kiaušinius ir trynius išplakame, kol gerai susimaišo.
 12. 11. Į išplaktus kiaušinius, juos vis dar energingai plakdami, plona srovele pilame šiltą citrinų sulčių, cukraus ir sviesto mišinį. Visą supylus, dar kelis kartus gerai paplakame, kad viskas gerai susimaišytų. Pilame visą mišinį atgal į tą patį puodą, kuriame kaitintos sultys ir sviestas.
 13. 12. Ant silpnos kaitros, nuolatos maišydami, kaitiname, kol mišinys sutirštėja ir pradeda kilti pirmieji burbuliukai. Iškart nukeliame nuo kaitros, perkošiame įdarą per tankų sietelį tiesiai ant jau iškepto ir atvėsusio papločio; jei sietelis per tankus, įdarą galite lengvai paspausti su lopetėle arba mediniu šaukštu.
 14. 13. Išlyginame įdaro paviršių ir pašauname plokštainį į orkaitę maždaug 5-7 minutėms, kol įdaras šiek tiek sustandėja.
 15. 14. Išėmus iš orkaitės, paplotį atvėsiname skardoje.
 16. 15. Atvėsusį paplotį išimame iš skardos: atsargiai jį prilaikome už išsiimančio dugno ir perkeliame ant lėkštės arba padėklo. Skanaujame!
 17. 16. Rekomendacija: Daugiau citrininių pyragų receptų rasite: Citrininiai pyragai.

Aliona

Kaip nerealiai gerai pavyko! Gaminsiu dar! Ačiū už tokį dievišką receptą!
Atsakyti
Tarte Au Citron - Citrininis pyragas (Citrinų plokštainis)