Varškės pyragas su abrikosais, aguonomis, kokosais ir šokoladiniais trupiniais

2023-08-01 Autorius WorldRecipes.lt

Varškės pyragas su abrikosais, aguonomis, kokosais ir šokoladiniais trupiniais
O jums kartas nuo karto nenutinka taip, kad po visokių įmantresnių patiekalų norisi kokio nors gero paprasto seniai pamiršto skonio kepinio?…. Man taip neseniai nutiko, kai užsigeidžiau senovinio varškės pyrago. Tokio, kokį, pamenu, kepdavome mokykloje per darbų pamokas, ir po to perrašinėdavome receptą iš vieno sąsiuvinio į kitą, itin saugodamos, kad tik kokio ingrediento nepraleistumėm. Tokius trupininius pyragus mes kepdavome ir su obuoliais. Tuomet cinamonu pakvipdavo visa mokykla, o berniukai eidavo ratais koridoriuje, visaip kaip bandydami iškaulyti gabaliuką to deserto (berniukams juk darbų pamokos vykdavo kitose patalpose, kuri jie kažkokius medžio dirbinius obliuodavo).

Bet trupininis pyragas su varške buvo pats mėgstamiausias. Nes tas sviestinis pagrindas ir sultinga varškė - tai bene geriausiai derantys dalykai pasaulyje… Nelengva, pamenu, būdavo tą tešlą sutarkuoti silpnomis mergaitiškomis rankomis tokia kreiva sovietine tarka…. Bet nieko tokio, ir tą užduotį įveikdavom vis pasikeisdamos su klasiokėmis.

Pyragus apskritai tais laikais visada kepdavome ganėtinai didelėse kepimo skardose. Na kad visai šeimai užtektų. Arba būdavo tradicija kažkurią savaitės dieną pyragą nusinešti į mokyklą. Sudarydavo auklėtoja grafiką kuri savaitė kuriai mergaitei priklauso, ir vis sukdavome galvas, kokį kepinį iškepti, kuo draugus ir klasiokus nustebinti. Kai kurių mergaičių mamos imdavo ir pagamindavo savo dukroms aiškiai ne pagal mergaičių sugebėjimus labai įmantrius ištaigingus kepinius, tai tos tuomet iškėlę galvas didžiuodavosi, kad visas klasiokes apšovė "savo” gabumais. :)

Mėginu prisiminti, kokį pyragą nešdavau aš, ir niekaip neprisimenu. Tik pamenu, kad jau nuo ryto skaičiuodavau minutes, kai jau išmuš ta minutė, kai galėsiu įnešti į klasę padėklą su šviežio (iš vakaro iškepto, žinoma) pyrago gabaliukais, ir kaip nešiu išdidžiai tarp suolų, visiems klasiokams pasiūlydama po gabaliuką paragauti.

Neatmetu, kad tas pyragas, kurį kepiau, buvo būtent su trupiniais ir varške. Gal dėl to man šis skonis yra toks labai nostalgiškas. Bet šis, kurio receptu šiandien pasidalinsiu, yra toks "pagerintas" ano, senoviško, variantas. Nes čia ir kakava, ir aguonos, ir morengas, ir kokosai, ir abrikosai vanilinėje varškėje…. Tikra šventinė skonių gama!
Reklama

Neabejoju, kad jis daug ką sugrąžins į nostalgišką jaunystę arba vaikystę, o kai kam taps nauju atradimu, beje neseniai pasakojau kaip ruošiau panašų varškės pyragą su persikais ir aguonomis. Pamėginkite ir jį!

Ingredientai

  Šokoladinei tešlai:
  • sviestas: 250 gramų (labai šaltas, supjaustytas gabaliukais)
  • cukraus pudra: 5 valgomųjų šaukštų
  • kiaušinių tryniai: 5
  • kepimo milteliai: 1 arbatinio šaukštelio
  • miltai: 3 stiklinių arba 450 gramų(iš jų atimkite du šaukštus, vietoje jų įberiame kakavos dalį)
  • kakava: 2 valgomųjų šaukštų
  Varškės ir abrikosų masei:
  • 9% sumalta varškė: 750 gramų
  • kiaušiniai: 1
  • cukrus: 150 gramų
  • krakmolas: 2 valgomųjų šaukštų
  • vanilės ekstraktas
  • konservuoti abrikosai: 2-2,5 indelių (1 indelis - ~250 gramų vaisių)
  Aguonų ir kokosų morengui:
  • kiaušinių baltymai: 5
  • druska: žiupsnio
  • cukrus: 1 stiklinės
  • kokosų drožlės: 100 gramų
  • aguonos: 140 gramų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių užminkome šokoladinę tešlą: visus ingredientus sudedame į virtuvinio kombaino indą ir kuo sparčiau suminkome, kad visi ingredientai suliptų, bet sviestas nespėtų sušilti ir suminkštėti.
 2. 2. Tešlą padaliname į dvi lygias dalis, kiekvieną apvyniojame maistine plėvele ir įdedame į šaldiklį maždaug 2-3 valandoms. Šitaip sustingusią tešlą bus daug lengviau sutarkuoti.
 3. Reklama
 4. 3. Per tą laiką, kol tešla stingsta, paruošiame varškės masę: visi ingredientai turi būti kambario temperatūros. Sumaišome varškę su kiaušiniu, cukrumi, krakmolu ir vanile.
 5. 4. Atidedame į šalį.
 6. 5. Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros.
 7. 6. Gilią kepimo formą (23x35 centimetrų) išklojame kepimo popieriumi (šonus galima patepti sviestu, jeigu kepimo popierius dengia tik dugną).
 8. 7. Iš šaldiklio ištraukiame vieną tešlos dalį, kitą paliekame šaldiklyje.
 9. 8. Ant viso skardos pagrindo paskleidžiame sutarkuotą stambia tarka šokoladinę tešlą. Ją pašauname į orkaitę ir kepame maždaug 13 minučių.
 10. 9. Ištraukiame iš orkaitės, ir ant apkepto pagrindo (gali būti šiltas) paskleidžiame supjaustytus abrikosus.
 11. 10. Ant jų tolygiai paskirstome varškės masę.
 12. 11. Suplakame baltymus ir cukrų bei druską iki standžių putų (cukraus dedame po šaukštą maždaug kas minutę, kol baltymai bus tokie kieti, kad apvertus indą aukštyn kojomis, jie nepajudės iš vietos).
 13. 12. Tuomet atsargiai įmaišome aguonas ir kokosus.
 14. 13. Šią masę tolygiai išskirstome ant varškės masės.
 15. 14. Ant viršaus užtarkuojame likusią šokoladinės tešlos dalį, paskirstydami tešlos trupinius vienodai per visą pyrago plotą.
 16. 15. Kepame maždaug 60-70 minučių 175 laipsnių temperatūros orkaitėje, kol pyrago viršus gražiai paruduos.
 17. 16. Išimame iš orkaitės ir pilnai atšaldome prieš pjaustydami (pyragas skaniausias - kitą dieną, kai visi skoniai susimaišo). Pasilepiname!
 18. 17. Rekomendacija: Daugiau pyragų su abrikosais receptų rasite: Pyragai su abrikosais.
Austriškas varškės pyragas - štrudelis su razinomis
(1)
Varškės pyragas su konservuotais persikais
(7)
Vokiškas varškės pyragas
(4)
Kakavinis varškės pyragas "Rusiškas plėšytas"
(2)