Žali šaltibarščiai - šalta kefyro sriuba su špinatais

2022-06-26 Autorius WorldRecipes.lt

Žali šaltibarščiai - šalta kefyro sriuba su špinatais
Barščių šiame patiekale, savaime suprantama, nėra nė kvapo. Taigi nėra teisinga vadinti šią sriubą-gaivinantį gėrimą šaltibarščiais. Tikriausiai labiau tai būtų tiesiog  šalta kefyro sriuba, bet man taip atrodo, kad perskaitę (arba išgirdę) pavadinimą "šaltibarščiai", lietuviai iš karto supranta, apie ką čia bus kalba.:) 

Šis šaltos sriubos receptas man atėjo į galvą per didžiuosius karščius… Vieną dieną sugalvojau, kad reikia sunaudoti dar nesunaudotą kefyrą ir kelias saujeles špinatų. Tuomet pagalvojau, kad galiu ir agurką pridėti, ir dar krapų pundelį. O kur kefyras, agurkas ir krapai, tai ten jau beveik tikri mūsų šaltibarčiai, ar ne tiesa?:)

Tai štai jums ir rekomendacija sriubai arba elegantiškam shot’ui (šią sriubą galima patiekti puodelyje), kai, pavyzdžiui, rengiate vakarėlį savo terasoje viduryje vasaros, laukdami kol grilis baigs kepti mėsą. Net nežinau kaip tiksliai surašyti šį savo receptą, kuris kiekvieną kartą gali būti vai kitoks, priklausomai nuo to, kokius žalumynus tuo metu turite savo šaldytuve. O kuo daugiau yra tų žalumynų, tuo skaistesnė bus geriamos šaltos sriubos spalva! Jeigu norisi skystesnės - skiedžiame kefyrą vandeniu (itin patariu gazuotu!), jeigu tirštesnės - neskiedžiame, ir dar pridedame daugiau agurkų (nepamirštam, kad šie taip pat pavandeniuos sublenderiuoti). Galima ir virto kiaušinio įtrupinti, kad dar labiau į tikrus šaltibarščius panašu būtų.:) O galima daryti taip kaip aš, vieną saują mikro žalumynų uždėti tarsi karūną. Tik duodame žmonėms po šaukštelį tiems žalumynams išsigraibyti, nes tai kas gražu, nebūtinai būna patogu valgyti. 🙂 

Na ir nepamirštame šalia patiekti jaunų virtų bulvyčių su krapais. Jos čia privalomos! 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • kefyras
  • švieži agurkai
  • krapai
  • svogūnų laiškai
  • špinatų lapai
  • petražolės
  • laiškinis česnakas (iš bėdos tinka ir skiltelė įprasto)
  • druska
  Patiekimui:
  • virtos karštos bulvės

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių visus ingredientus sudedame į blenderį, įpilame šiek tiek šalto vandens, kokio norisi tirštumo (arba ledukų, jeigu norisi ypatingai šaltos sriubos), ir suplakame viską iki vientisos glotnios konsistencijos.
 2. 2. Paragaujame, gal trūksta rūgšties (įlašiname kelis lašus citrinos sulčių), druskos, gal šiek tiek cukraus?
 3. Reklama
 4. 3. Patiekiame iškart, išpilstę į lėkštes, stiklines, taures arba dubenėlius, su virtomis karštomis bulvėmis. Skanaujame!
Keto soup - kreminė brokolių ir sūrio sriuba
(2)
Tiršta avienos sriuba
(4)
Pupelių sriuba su dešrelėmis
(2)
Trinta pomidorų sriuba su vištiena
(5)
Guliašo sriuba su kiauliena ir bulvėmis
(29)
Trinta pomidorų sriuba su lęšiais ir cukinija
(1)
Borsch - ukrainietiški barščiai
(4)
Pati skaniausia Tom Yum Goong sriuba su tom yum pasta
(3)