6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
ūsų pačių užauginti pomidorai ir bulvės yra puikus pasididžiavimo šaltinis. Tačiau šios daržovės yra gana kaprizingos ir reikalauja daug dėmesio. Jos reaguoja į temperatūros ir oro sąlygų pokyčius ir yra labai jautrios ligoms. Vienas pavojingiausių ligų yra maras. Tai grybelinė liga, kuria serga tik pomidorai ir bulvės. Iš pradžių ant lapų atsiranda pilkai žalios dėmės, kurios laikui bėgant paruduoja. Vėliau maras išplinta ant stiebų, vaisių ir kaimyninių daigų. Su šia liga kovoti yra gana sunku, todėl geriau susitelkti į prevenciją, kaip apsaugoti savo augalus.

Reklama

Kaip išvengti maro?

1. Neauginkite pomidorų šalia bulvių. Patogeniškos sporos dažniausiai pirmiausia puola bulves, o paskui greitai išplinta ir apkrečia pomidorus.

2. Pomidorus laistykite taip, kad nesudrėktų jų lapai.

3. Plantacijai pasirinkite vietą, esančią ne vandens telkiniuose. Gerai, jei daržas nėra vietovės įduboje.

4. Daigus reikia sodinti tinkamu atstumu vienas nuo kito (jie neturėtų liesti vienas kito).Tuomet jie turės pakankamai saulės ir tarp lapų nesikaups drėgmė.


5. Kai pomidorai pradeda duoti vaisių, nuimkite apatinius lapus.
Reklama
6. Galite rinktis tokias veisles, kurios yra mažiau jautrios šalnoms. Tai negarantuoja, kad pomidorai niekada nesusirgs, tačiau rizika bus mažesnė. Labai ankstyvos veislės pradeda duoti vaisių, kol dar būna neatsiradusios ligos.

7. Augindami nuolat stebėkite krūmus ir nedelsdami pašalinkite visas užkrėstas dalis. Geriausia juos sudeginti, kad neišplistų sporos. Nepersodinkite pomidorų ar bulvių toje vietoje, kur buvo ligotas augalas. Yra rizika, kad patogeniškos sporos išgyvens žiemą ir vėl užpuls augalus prasidėjus šiltiems orams.

8. Jei pomidorus auginate šiltnamyje, įsitikinkite, kad jie nuolat gauna orą. Šiltnamį reikia reguliariai vėdinti.

9. Galite įkišti vario vielutės į kotelį. Atlikite tai, kai tik pasirodys pirmieji vaisiai. Vario jonai su sultimis pasklis po visą daigą ir paprasčiausiai kovos su pavojingomis sporomis. Viela negali būti lakuota!
Reklama

Natūralus purškimas

1. Pasiimkite sodos. Supilkite vieną arbatinį šaukštelį produkto į vieną litrą vandens ir purkškite šiuo mišiniu pomidorus. Nepamirškite to padaryti ryte. Taip apsaugosite lapus nuo žalingo saulės poveikio. Kartokite procedūrą kas dvi savaites ir po kiekvieno lietaus.


2. Paruoškite asiūklio tirpalą. 500 g neseniai nuskintų lapų užpilkite vandeniu (maždaug 5 l) ir padėkite į šalį (geriausia laikyti pavėsyje) maždaug 3-4 savaitėms. Kai lapai pradeda atsiskirti nuo kotelių, tai yra ženklas, kad preparatas yra paruoštas. Praskieskite jį santykiu 1:5 ir purkškite pomidorus. Mišinyje esantis silicis sustiprins augalus. Taip pat galite pasidaryti dilgėlių tirpalą.
Reklama
3. Padarykite česnako ekstraktą. Supjaustykite 3-4 skilteles, užpilkite vandeniu ir padėkite šiltai vienai dienai. Galite naudoti po 24 valandų. Sumaišykite su vandeniu santykiu 0,5:0,5  ir purkškite ant daigų.

4. Purškimui taip pat galite naudoti kepimo mieles. Ištirpinkite vieną pakelį mielių 10 litrų vandens, palaukite valandą ir naudokite. Šiuo tirpalu purkškite pomidorus kartą per savaitę.5. Yra daug natūralių purškimo receptų. Šiam tikslui taip pat galite naudoti svogūnų nuovirą, dilgėles ar paprastą pieną.
Reklama
Augindami pomidorus, ypatingą dėmesį skirkite ligų prevencijai. Natūralus purškimas turėtų būti atliekamas prieš pasirodant ligai. Tai užkerta kelią ypač greitai plintančiam bulvių marui. Kai jis užpuls mūsų pomidorų daigus, turėsite ieškoti cheminių augalų apsaugos produktų.

Jau puikiai žinau, kodėl agurkai neauga ar geltonuoja jų lapai – galiu ir jums išspręsti šią problemą


6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!

Kodėl neauga tokia, atrodytų, nelepi daržovė - agurkai? Priežasčių yra daugybė.  Viena jų – pasodinimo laikas. 

Deja, dabar ši problema neišsprendžiama. Bet daržininkams mėgėjams, ketinantiems agurkus auginti ir kitąmet, reikia žinoti, kad jie sodinami tuomet, kai lauke būna vidutinė 10–15 laipsnių temperatūra.  Sėklas apdorojus kalio permanganatu iš jų išaugę agurkai bus geresni ir sveikesni.

"Jau žinau, kodėl agurkai neauga ar geltonuoja jų lapai – galiu ir jums išspręsti šią problemą", - rašo savo laiške Bronė iš Pagėgių. Siūlome pasinaudoti jos patarimais  Veikiausiai pagrindinė, priežastis, dėl kurios agurkai blogai auga, – nepakankama mityba vegetacijos laikotarpiu. 
Reklama

Augalų badavimo požymiai yra ryškūs: jei vaisiai deformuoti, vadinasi, agurkams labai trūksta azoto. Ši problema išsprendžiama labai lengvai – agurkus reikia palaistyti šlapalo tirpalu. Jei geltonuoja lapelių kraštai, o vaisiai primena ne agurką, bet kriaušę, veikiausiai trūksta kalio. 

Tuomet agurkus reikia pamaitinti kalio sulfatu ar paprastu medienos pelenų tirpalu. Po to pravartu apipurkšti bet kokiu augimo stimuliatoriumi – vešlus žydėjimas ir gausus derlius garantuotas. Agurkai augs gerai, jei bus deramai prižiūrimi – ravimi ir laistomi. 

Daržininkai žino, kad didžiausias derlius gaunamas iš šoninių ūglių, todėl juos būtina nugnaibyti 40–45 cm, Pagrindinį stiebą geriausia visiškai nupjauti, palikus maždaug metro ilgį. 
Reklama

Kitos priežastys, dėl kurių agurkai blogai auga, – drėgmės trūkumas ir pernelyg didelis drėgnumas. Agurkus būtina laistyti nedideliais kiekiais maždaug tris kartus per savaitę ir būtinai šiltomis dienomis.

Laistyti reikia šiltu vandeniu, geriau likusiu statinėje ar bake, bet jokiu būdu ne iš laistymo žarnos. Atsiradus pirmiesiems žiedeliams laistymą nutraukti. Tai garantuos saikingą dirvožemio drėgnumą, nes vandens perteklius karštą dieną gali sukelti vešlų vegetacinės augalo masės augimą, o tuomet tikėtis didelio derliaus neverta.

Atskleisime nedidelę paslaptį tiems, kurie nusprendė savo sklype pasodinti bičių apdulkinamų augalų. 
Reklama

Juos reikėtų apipurkšti silpnu cukraus tirpalu, į jį įpylus melisų antpilo. Šią procedūrą atlikus porą kartų per savaitę garantuotas ne tik bičių antplūdis, bet ir gausus derlius. Jei ant agurkų lapelių atsiras baltų dėmių, vadinasi, juos pažeidė miltligė. 

Tuomet agurkai nustos augti ir net gali nebetekti dalies mezginių. Į kovą su miltlige pravartu pasitelkti nugriebto pieno, keleto jodo lašų ir šilto vandens mišinį. 

Vienam kibirui vandens reikia maždaug 1 l pieno ir 10 lašų jodo. Šiuo tirpalu – tiek profilaktiškai, tiek kovojant su miltlige – agurkus reikia purkšti kartą per savaitę.
Reklama

Agurkai blogai auga ir tuomet, kai jų lapus pažeidžia kita pavojinga liga – antraknozė.  Ant viršutinės lapelio dalies atsiranda raudonai rudų apskritų dėmių, o ant apatinės – rožinės spalvos apnašų, kurios vėliau pavirsta žaizdelėmis. 

Šios pavojingos ligos plitimą galima sustabdyti sunaikinus visus pažeistus lapelius, o augalą apdorojus Bordo mišiniu (1 proc.). Agurkų augimas gali sulėtėti ir dėl amarų, kuriuos sunaikina česnakų antpilas. 

Pamirškite amarus savo sode: šis būdas pašalins juos visam laikui


6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!

Augalų ligos ir kenkėjai gali išplisti ir padaryti nepataisomą žalą. Nors prekybos vietose galima įsigyti įvairių augalųapsaugos priemonių,dauguma iš mūsų siekia užsiauginti sveiką, natūralų derlių nenaudodami jokių chemikalų. Kaip tai padaryti? Į pagalbą galima pasitelkti pačius augalus.

Žmogus, norėdamas turėti viską, kas geriausia ir gražiausia gamtoje, keičia natūralias jos sąlygas, todėl susiduria su įvairiomis augalų ligomis ir kenkėjais. Agronomė Tatjana Rimgailienė teigia, kad gamtoje nėra naudingų ir žalingų mikroorganizmų, visi jie susiję ir būtini.

„Kiekvienas mūsų sukurtas sodas yra maža ekosistema, kurioje vyksta natūrali kova, taigi viskas gali susitvarkyti savaime, – sako ji. – Nuo kenkėjų vienus augalus gali apsaugoti kiti augalai, atbaidydamijuos kvapu. Kita vertus, kenkėjai privilioja „geruosius“ vabzdžius, kurie naudingi daržui. Pavyzdžiui, boružės minta amarais ir įvairiomis erkutėmis, todėl jų draugija labai naudinga. Lietuvoje gyvena 20 boružių rūšių.

Tik viena iš jų – septyntaškė – minta augalais, visos kitos yra grobuonys. Viena boružė, kol suauga, suėda 500 amarų.“

Filosofinis požiūris

Agronomė siūlo į augalus sode graužiančius gyvius žiūrėti filosofiškai.
Reklama

Tarkime, žiogai maitinasi augalais, tačiau kartu naikina lervas ir kitus vabalus. Plėšriamusės, širšalai, širšės, kurios mums kelia siaubą, gaudo kirminus.

Vyčiai gali sunaikinti net 90 proc. sodo kenkėjų, jeigu jiems yra palankios sąlygos. Juodieji vabalai žygiai yra tikri žudikai, mintantysvisokių vabzdžių lervomis ir kiaušinėliais, netgigaudantys mažesnius kurklius ir nedidelius moliuskus.

Vorai pradeda medžioti vos tik lauke šiek tiek sušyla.

Vis dėlto yra vienas „bet“–visi šie naudingi vabzdžiai yra neatsparūs cheminiams preparatams, ypač pesticidams, todėl jei juos naudojate, vabzdžiaėdžiai negyvens jūsų sode.

Pagalbininkais gali tapti ir įvairūs šaltakraujai gyvūnai: driežiukai ėda viską, kas tik pasitaiko jų kelyje, rupūžės sunaikina daugybę vabzdžių, o svarbiausia – naikina šliužus, kurių iš tiesų labai daug privisę.

O štai mažieji žinduoliai kirstukai, kurie dažnai painiojami su pelėmis, per dieną suėda kone dvigubai daugiau vabzdžių, nei patys sveria.

Atbaidantys augalai

Kenkėjus labai gerai atbaido rūtos, aitrieji pipirai, serenčiai, bazilikai, kalendros, anyžiai (pastarųjų ypač nemėgsta skruzdėlės).
Reklama

Piktžoles taip pat ne visuomet būtina išrauti.

Tarkime, balandos gali tapti puikia stovykla amarams – ant jų greitai persikelia visa kolonija.

Kurklius atbaidyti gali chrizantemos.

Beje, dažnai šiltnamiuose žmonės šiuos kenkėjus pamaitina smulkiai sumaltais kiaušinių lukštais, sumaišytais su saulėgrąžų aliejumi. Šis mišinys kurkliams yra pragaištingas.

„Kurkliai apgraužia šaknis ir stiebus, pažeidžia gumbus, sugadina sėklas, – pasakoja T.Rimgailienė. – Pastebėta, kas šie vabzdžiai nepakenčia šviežių baltalksnių kvapo ir pasišalina iš lysvių, į kurias prismaigstyta jų šakelių.“

Stebuklingi užpilai

Kovai su kenkėjais agronomė siūlo patiems pasigaminti užpilų, kurie,priešingai nei stipriai veikiančios ir ilgai išliekančios nuodingos cheminės medžiagos, yra nekenksmingi žmonėms. Ji pataria nuo erškėtrožes, obelis ir gvazdikus puolančių amarų, voratinklinių ir šakninių erkučių gintis baltalksnių lapų užpilu, kuris gaminamas taip:1 kg džiovintų arba 2 kg šviežių lapų užpilama 10 l karšto vandens ir paliekama parą pastovėti.
Reklama

Paskui užtpilas 30–40 min. pavirinamas, perkošiamas ir juo purškiami augalai. Įdomu, kad bulvės ir pomidorai veiksmingai saugo augalus nuo amarų, erkių, blakių, kopūstinių baltukų vikšrų, kandžių ir musių, obelinių vaisgraužių, pievinių drugių, rasinių pjūklelių lervų, kryžmažiedžių augalų spragių. Šie augalai nubaido agrastinius pjūklelius ir įvairių rūšių kenkėjų vikšrus.

Štai keletas receptų.2 kg džiovintų smulkintų bulvių ir pomidorų virkščių užpilama 3 l vandens ir virinama 1 val.

Prieš purškiant 1 l nuoviro atskiedžiamas 5 l vandens.

Galima pasidaryti ir kitokio užpilo: 3,5 kg pomidorų virkščių (lapų, pažastinių ūglių, stiebų ir net žalių vaisių) smulkiai supjaustoma, užpilama 10 l verdančio vandens ir paliekama parą pastovėti.

Paskui išmirkusios virkštės gerai sutrinamos, o skystis nukošiamas per marlę. 2 l koncentrato atskiedžiami 10 l vandens.

Užpilas gaminamas tik naudojimo dieną. Sausų pomidorų ir bulvių virkščių atsargų galima pasiruošti rudenį.

Ropiniai svogūnai naikina daržoves, vaisinius ir uoginius augalus apnikusias voratinklines erkutes bei amarus. Jie veiksmingi kovojant su serbentų pumpurų kandimis, agrastų kenkėjais pjūkleliais, lapsukiais, vaisgraužiais, pelėdgalvių vikšrais ir kitais kenkėjais.
Reklama

Receptas: pusė kibiro svogūnų lukštų iki viršaus užpilama karštu vandeniu ir paliekama parai, kad pritrauktų. Užpilas atskiedžiamas 2 dalimis vandens. Juo nupurškiami kenkėjų apnikti augalai.

Padeda ir piktžolės

Krienai, augantys beveik kiekviename sklype, naudojami ginantis nuo erkių, amarų.

Taip pat jie apsaugo lysves nuo vaisių ir daržovių puvinio. Susmulkinama 0,5 kg šviežių krienų šaknų, užpilama 5 l vandens, gerai išmaišoma ir nusunkiama. Išspaudos užpilamos 5 l vandens ir vėl nusunkiamos.

Abi ištraukos sumaišomos ir prieš purškimą atskiedžiamos trimis dalimis vandens. Didžiosios varnalėšosveiksmingai atbaido lapus graužiančius ir čiulpiančius daržovių kenkėjus.
Reklama

Švieži lapai sukapojami. Jų pridedama trečdalis arba pusė 10 l talpos kibiro, iki viršaus pripilama vandens ir tris paras ekstrahuojama.

Augalai purškiami 3–7 kartus kas 7 dienas. Paprastosios bitkrėslės, dažnai augančios pakelėse, padeda įveikti vaisgraužius, žiedgraužius, agrastų kenkėjus, žemuogines erkes, avietinius ir žemuoginius straubliukus, avietinius vabalus, pjūklelius, skruzdėles.

Jos naudojamos ir kaip gydomoji bei profilaktinė priemonė nuo rūdžių ir miltligės.700–800 g džiovintų arba 2–2,5 kg šviežių stiebų ir žiedynų sudedama į kibirą.

Šis iki viršaus pripilamas vandens. Po dviejų parų užpilas 25–30 minučių pavirinamas ir prieš purškiant atskiedžiamas 2 dalimis šalto vandens.

Vaistinių kiaulpienių užpilas naikina amarus, erkes, obelines blakutes, užpuolusias vaisinius augalus. 1 kg lapų užpilama 3 l vandens ir paliekama trims dienoms. Paprastųjų pušų arba egliųužpilas padeda atsikratyti amarų, obelinių blakučių, obelinių vaisgraužių ir kitų kenkėjų.

Šviežiai nupjautos šakos sudedamos į indą ir užpilamos tokiu pat kiekiu verdančio vandens. Užpilą galima naudoti kitą dieną, tik būtina atskiesti penkiomis dalimis vandens.

Vaiskrūmius taip pat galima apsaugoti naudojant spyglių koncentratą (50–70 g –10 l vandens) žydėjimo pradžioje ir pabaigoje.
Reklama

Vyšnios purškiamos nuo žydėjimo pradžios kas 7–9 dienas visą drugių ir lėliukių buvimo laikotarpį.

Obelys purškiamos iškart po žydėjimo– procedūra atliekama mėnesį kartojant kas savaitę.

Kad braškės nesusirgtų pilkuoju puviniu, prieš uogų nokimą dirva pamulčiuojama spygliais.

Serenčiai

Plačiai paplitę ir daugelio gėlininkų mėgstami serenčiai padeda išnaikinti amarus, puolančius uogines kultūras.

Šviežių arba džiovintų smulkintų augalų pridedama pusė 10 l talpos emaliuoto indo, iki viršaus užpilama šiltu vandeniu ir dvi paras ekstrahuojama.

Purškiama, kol pradės nokti pirmosios uogos ir, jei reikia, nuėmus visą derlių.

Siekiant apsaugoti braškes, žemuoges, flioksus nuo nematodų, šalia jų pasodinama serenčių.

Šias gėles galima sodinti visame daržo plote ir netgi įvairių tarplysviuose.
Reklama

Dėl unikalių savybių serenčiai nuo bulvių ir pomidorų atbaido nematodus, nuo žemuogių – žemuoginius straubliuus, taip pat svogūnines muses, kopūstinius baltukus. Serenčiai apsaugo kviečius, dobilus, linus ir kai kuriuos kitus augalus nuo fuzariozės.

Nasturtės

Šios gėlės ne tik labai gražios, bet yra ir žalioji trąša bei apsaugos nuo kenkėjų priemonė. Jeigu kelis nasturtų krūmelius pasodinsite šiltnamyje arba lysvėje tarp pomidorų, atbaidysite baltasparnius, o pasodinę greta kopūstų – kopūstinius baltukus.

Medetkos

Jos sodinamos tarp astrų, siekiant apsaugoti juos nuo fuzariozės. Greta rožių krūmų augančios medetkos apsaugo šias darželių karalienes nuo nematodų.
Reklama

Skaisteniai

Jie teisėtai vadinami gamtiniu insekticidu. Šie augalai gelbsti kopūstus nuo amarų ir kopūstinių baltukų. O jei pavasarį pasodinsite skaistenių aplink obelų kamienus, medžiai bus apsaugoti nuo amarų, obeliniųvaisėdžių ir kitų kenksmingų vabzdžių. Skaistenių nemėgsta ir pelės.

Petunijos

Šie augalai apsaugo pupeles nuo daugelio kenkėjų ir ligų, o astrus – nuo fuzariozės.
Reklama

Levandos

Pasodintos tai vienur, tai kitur greta kitų augalų gelbsti kaimynus nuo skruzdėlių, amarų ir kandžių.

Pamirškite amarus sode, su šia paprasta ir veiksminga priemone!


6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!

Pagalvojus apie alkoholinį gėrimą, dažniausiai įsivaizduojame degtinę. 

Verta atkreipti dėmesį sodininkams, ypač tiems, kurie mėgsta auginti rožes. 

Nepaisant šių gėlių grožio ir spalvų įvairovės, jie gali būti labai lepūs. Jei krūmas pradėjo šilti, neskubėkite jo pasmerkti. Pabandykite naudoti degtinę. 

Reklama

Atskieskite 1 stiklinę alkoholinio gėrimo su vandens kibiru ir užpilkite šį mišinį.

Gėlės bus dar vešlesnės nei anksčiau. 

Be to, degtinė yra puiki priemonė kovoti su amarais. 

Reklama

Šie kenkėjai gali perduoti pavojingus virusus ir tiesiogine prasme sunaikinti jūsų augalus. 

Sodininkų parduotuvėse galite rasti įvairių priemonių, kurios padeda kovoti su amarais, bet ne visi nori naudoti stiprius nuodus savo soduose. 

Be to, tokių medžiagų toksiški elementai neigiamai veikia ne tik kenksmingus, bet ir naudingus vabzdžius. 

Reklama


Augalams purkšti tinka degtinė ar spiritas. 

Augalai apdorojami vakare. 

Saulėlydžio metu vabzdžiai yra mažiau mobilūs. 

Be to, intensyvi šviesa gali sudeginti lapus. 


Reklama


Lapus svarbu apipurkšti iš abiejų pusių. 

Jums reikės 20 gramų muilo 1 litrui drungno vandens. 

Muilas turi būti ištirpintas skystyje, o po to supilkite degtinę, priklausomai nuo to, ką apdorosite: 

Reklama


medžius ir vaisinius augalus 300 ml degtinės 


Reklama


dekoratyviniams krūmams, daržovėms ir uogoms 100 ml degtinės. 

Amarai Jūsų sode, kaip atsikratyti šios problemos visiems laikams?
Amarai yra laikomas vienu iš kenksmingiausių sodų kenkėjų. 

Su jais kovoti labai sunku, nes šis kenkėjas dauginasi nuostabiu greičiu. 

Tik viena patelė per mėnesį užaugina iki kelių šimtų tūkstančių individų. 


Reklama
Visur paplitęs parazitas greitai susilpnina jaunus augalus, išsiurbdamas jų ląstelių sultis. 

Tuo pačiu metu jis išskiria nuodus, dėl kurių lapai garbanojasi, deformuojasi ir žūva. 4

Amarai taip pat gali užkrėsti augalus kenksmingais virusais, kurie gali padaryti didelę žalą ir mirti. 


Reklama
Įvairios amarų rūšys kenkia daržovių, vaisių, uogų ir gėlių pasėliams. 

Dažnai sodininkai nežino, kaip išgydyti jau sergančius augalus ir neapnuodyti pasėlių insekticidais. 

KOVA SU AMARU LIAUDIES BŪDAIS

Paruošėme platų liaudiškų kovos su amarais metodų pasirinkimą. 

Augalai, natūralūs priešai, užpilai, nuovirai ir purškimas: kovojant dėl ​​pasėlių, visi metodai yra geri. 


Reklama


BERŽO DEGUTAS

Beržo degutas turi stiprų specifinį kvapą ir yra puikus vaistas nuo įvairių kenkėjų, esančių soduose ir daržovėse: amarų, kopūstų musių, obuolių kandžių, skruzdėlių. 

Reklama
Šis įrankis negali sunaikinti kenkėjų ir veikia repelento principu. 

Koncentruotas aromatas atbaido vabzdžius ir nuplauna juos. 

Dėl to jie stengiasi kuo greičiau palikti augalą. 

Šio metodo trūkumas yra trumpalaikis poveikis, kurį gali pratęsti muilo tirpalo ar pelenų pridėjimą. 

Naudoti beržo degutą nuo amarų yra labai paprasta, jums tiesiog reikia mokėti tinkamai paruošti tirpalą. 

JUMS REIKĖS:

  • 10–15 g beržo deguto
  • 50 g skalbinių muilo (arba deguto muilo)
  • 10 l vandens

Darbo eiga:

Sutarkuokite muilą rupia tarka. 
Praskieskite degutą ir muilą 10 litrų vandens. 
Reklama
Kruopščiai sumaišykite tirpalą ir naudokite purkštuvu purkšdami užkrėstus augalus. Geriau tai daryti vakaro valandomis. 

PELENŲ IR MUILO PURŠKIMAS

Plovimas ir purškimas muilu – pats paprasčiausias kovos su amarais būdas. Tai nereikalauja specialių išlaidų, nes kiekvienuose namuose yra buitinio muilo.

Darbo eiga:

Praskieskite 300 gramų skalbinių muilo 10 litrų vandens. 

Kietą muilą galite pakeisti skysčiu, tada jums reikia tik 125 mililitrų 10 litrų vandens. 

Reklama
100 gramų deguto muilo praskiedžiama 10 litrų vandens. 

Praskieskite 250 gramų pelenų 10 litrų vandens. Tirpalą virkite 30 minučių, prieš purškdami įpilkite 40 gramų skalbinių muilo. 


Reklama
ŽOLELIŲ UŽPILAI
Kad nesukeltumėte nudegimų augalams, prieš pirmąjį naudojimą patikrinkite paruoštą užpilą ribotame plote ir tik tada įsitikinę, kad produktas veiksmingas, apdorokite visą plotą. 

RECEPTAI

Svogūnas
Smulkiai supjaustykite 30 gramų svogūnų. 5 valandas supilkite į litrą vandens. Galite pridėti ir lukštus. 


Reklama
Česnakai

Užpilkite 200 gramų susmulkintų česnakų litru vandens. Prieš tepdami, praskieskite 25 mililitrus infuzijos 10 litrų vandens. 

Ramunėlės

Užpilkite 100 gramų vaistinių ramunėlių žiedynų litru vandens. Purškite augalus šiuo tirpalu: 1 dalis infuzijos, 3 dalys vandens ir 4 gramai muilo litre. 

Medetkų užpilas

Pusė kibiro susmulkintų augalų su gėlėmis užpilkite vandeniu ir palaukite 2 dienas. Apdorokite, įpildami 40 gramų muilo. 

Pipirai

Paimkite 1 kilogramą šviežių arba 300 g džiovintų aitriųjų pipirų ankščių ir užpilkite 10 litrų vandens. Prieš naudojimą praskieskite 1 dalį infuzijos 10 dalių vandens. 
Reklama
PATOGUS PURKŠTUVAS

Degtinė

Ant pigiausios degtinės buteliuko uždėkite purkštuką – ir produktas yra paruoštas! Jie sako, kad tai veikia nepriekaištingai, bet pirmiausia išbandyčiau nedidelį plotą. 


Reklama
SUSIJĘ AUGALAI

Yra augalų, kurie savo fitoncidais atstumia amarus. 

Sodindami juos, galite sumažinti kenkėjų skaičių sode. 

Aštrus baziliko kvapas veikia amarų uoslės receptorius, todėl tarnauja kaip natūralus repelentas. 

Reklama
Česnako, svogūnų, levandų, pipirmėčių, garstyčių ir medetkų kvapo netoleruoja amarai. 

Nemažai augalų, atvirkščiai, traukia amarus į save, atitraukdami nuo vaisių derlių. Tai yra nasturta, petunija, aguonos ir pupelės. 

PAUKŠČIAI

Amarai tarnauja kaip maistas daugeliui mažų paukščių. Žvirbliai, zylės noriai valgo kenkėją. 

Norėdami pritraukti plunksnuotų pagalbininkų, svetainėje galima pakabinti paukščių namelius ir girdyklas. 

Kaip atsikratyti skruzdžių šiltnamyje kartui ir visiems laikams?


6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!

Tarp sodininkų skruzdėlės taip pat laikomos kenkėjais. 

Šie vabzdžiai užkrečia augalų šaknis, o dirvožemis yra oksiduojamas ir užkrėstas kenksmingomis bakterijomis. Skruzdžių, grėsmė yra ne mažesnė, nei amarų. 

Norėdami greitai atsikratyti skruzdžių šiltnamyje ir nepakenkdami augalams, turėtumėte šiek tiek pasistengti. 

Paprasčiausi metodai, kuriuos sudėjome į vieną vietą. 

Kaip bebūtų keista, atsikratyti skruzdėlių šiltnamyje padės ne tik paprastos priemonės namuose. 
Reklama

Kiekvienas iš jų jau yra jūsų virtuvėje arba vaistų spintelėje. 

Belieka tik perskaityti instrukcijas ir pritaikyti paveiktoje vietoje. Rezultatas jus nustebins! 

Kaip atsikratyti skruzdėlių su soda

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
Reklama
Nesuskaičiuojami sodos vartojimo būdai kasdieniniame gyvenime vis dar turi įtakos kai kurioms namų šeimininkėms. 

Tačiau ne visi žino, kad šie milteliai yra naudingi kovojant su skruzdėlėmis. Ir labai veltui, nes soda yra nekenksminga tiek dirvožemiui, tiek būsimam derliui. 

Gerai pabarstykite sodos skruzdžių paveiktose vietose. Tada užpilkite šiltu vandeniu. 

Galite pakartoti šią procedūrą keletą kartų. Viskas priklauso nuo vabzdžių skaičiaus šiltnamyje. 

Kaip atsikratyti skruzdžių su boro rūgštimi

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
Reklama
Boro rūgštis yra mėgstamiausias patyrusių sodininkų vaistas kovai su skruzdėlėmis. 

Tačiau gryni milteliai nėra pakankamai veiksmingi. 

Todėl mes rekomenduojame juos sumaišyti su cukrumi ar medumi. 

Juk vabzdžiai mėgsta saldumynus. 

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
Reklama
Norėdami paruošti sausą skruzdėlių masalą, sumaišykite 10 g boro rūgšties ir 100 g įprastų miltų. 

Pabarstykite mišinį. 

Tai turėtų nedelsiant išvaikyti kenkėjus. 

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
Reklama
Norėdami gauti skystą masalą, sumaišykite 10 g boro rūgšties ir 1-2 šaukštus cukraus. 

Viską supilkite į stiklinę verdančio vandens ir išmaišykite. 

Supilkite tirpalą į mažus dubenėlius. 

Padėkite juos šalia pažeistos vietos. 

Augalai nuo skruzdžių

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
Reklama
Norėdami atsikratyti skruzdžių, nebūtinai turite jas naikinti. Apsaugokite augalus augalais. 

Vabzdžiai negali pakęsti aštraus kvapo, todėl jie aplenks jūsų sodą. 

Pirmiausia aplink pasėlį galite pasodinti petražolių, krapų ar pipirmėčių. 

Kitas neabejotinas būdas atsikratyti nemėgstamų padarų, tai levandos. 

6 naminės priemonės, kaip apsaugoti pomidorus ir bulves nuo ligų. Paruoškite sveiką derlių!
Reklama
Humaniškiausias būdas atsikratyti skruzdžių yra surinkti jas kastuvu ir perkelti iš šiltnamio. 

Bet jei jūsų teritorijoje bus pastatytas skruzdėlynas, dažnai sutiksite jo gyventojus. 

Tokiu atveju galite sunaikinti vabzdžių namus arba apsisaugoti nuo jų visais aukščiau aprašytais metodais. 

Sėkmės kovoje! 


Išradingi būdai, kaip jūsų terasa gali tapti dar gražesnė!
Reklama

Mes radome jums puikių įkvėpimų, kuriuos atradome internete. Pasinaudojus šiais patarimais jūsų terasa bus nepakartojama ir labai daili. 

Akmens kilimėlis

Reklama


Ekologiškas takas į sodą

Surenkama terasa

Reklama


Dirbtinės medinės plytelės – tiesiog surinkite ir galėsite vaikščioti


Reklama
Išvyniojamas takas į sodą – tiesiog susukite ir galite patiesti jį kitur

Reklama

Akmens kilimai – idealūs aplink terasą ar namą

Reklama
Puiki idėja uždengti bjaurų betoną

Reklama

Mulčiuota danga aplink medį

Reklama
Gėlių vazonas aplink medį

Lengvai atskirkite veją

Reklama
Gėlių atskyrimas – jokio darbo, o rezultatas nuostabus

Reklama

Reklama

Reklama

Akmuo, uždengiantis negražius daiktus sode