Avinžirnių miltų veganiška pica be gliuteno su tobulu picos padažu

2021-02-13 Autorius WorldRecipes.lt

Avinžirnių miltų veganiška pica be gliuteno su tobulu picos padažu
Ar Jums būna kartais taip, kad pagalvojus apie tam tikrą maistą, niekada nebebus taip, kad jo nenorėtum? Nesvarbu, kaip jautiesi tą akimirką, esi darbe, universitete, lovoje ar miške. Nesvarbu net jeigu esi prisivalgęs, galėtum drąsiai šokti iš džinsų į treningus, kad tik atsirastų papildomos vietos būtent tam konkrečiam patiekalui. Aš tokių maistų turiu keletą: arbūzas, bulvytės fri bei pica.

Kadangi paskutiniu metu stengiuosi atsisakyti beveik visų grūdinių miltų, tam kartui teko atsisveikint ir su mėgstama pica. O pica tai yra tikroji meilė, pica uždeda didžiulę šypseną veide, pica padaro taip, kad visa likusi diena būtų labai gera, o jeigu valgai vakare - sapnai itin saldūs. Jos aš tikrai itin pasiilgau ir vis galvodavau, kaip čia man dabar ją pasigaminus iš kitų ingredientų, bet kad vis tiek būtų labai skanu. Jau keliems mėgstamiems patiekalams esu panaudojusi avinžirnių miltus, tai pasižvalgiau internete ir pasižiūrėjau ką šiuo klausimu siūlo užsienio puslapiai. O internetai visados atranda sprendimą ir šįkart net stebėtinai lengvą!

Picą su avinžirnių miltų padu pasigaminau gal vos per pusvalandį ir tai tik dėl tos priežasties, kad padažą viriau pati. Jeigu naudosite, jau pagamintą padažą laikas sutrumpės iki maždaug 20 minučių. Ir ne - skonis tikrai nebuvo toks pats, kaip picos su tradiciniu padu. Toli gražu ne. Bet išvaizda buvo tikros picos, visi kiti priedai irgi picos, todėl pačio pado kitoks skonis man visai nemaišė (iš tikrųjų, tenka pripažinti buvo labai skanus) ir aš eilinį kartą pasipuošiau ta šypsena, kurią suteikti sugeba tik skanus maistas.

Pica gaunasi maždaug 20-25 centimetrų skersmens, tai jos užtenka dviem nelabai alkaniems. :) 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Picos padažui:
  • konservuoti pomidorai: 0,5 skardinės
  • svogūnai: 0,5 mažo
  • česnakas: 2 skiltelių
  • džiovintas bazilikas: 2 arbatinių šaukštelių
  • klevų sirupas: 1 arbatinio šaukštelio
  • druska: pagal skonį
  • aliejus: 1 valgomojo šaukšto
  Picos padui:
  • avinžirnių miltai: dviejų trečdalių puodelio
  • druska: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • vanduo: dviejų trečdalių puodelio
  • aliejus: 1 valgomojo šaukšto

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia įjungiame orkaitę, kad kaistų iki 200 laipsnių temperatūros, o tuomet pradedame gaminti picos padažą, nes jis užims daugiausiai laiko. Ne dėl to, kad jį sunku pagaminti, o dėl, to, kad jį reikia kurį laiką pavirti.
 2. 2. Į nedidelį puodą įpilame aliejaus ir pradedame kepinti svogūnus.
 3. Reklama
 4. 3. Kai svogūnai apkepa, išspaudžiame česnako skilteles, 30 sekundžių paskrudiname ir tuomet supilame konservuotus pomidorus.
 5. 4. Palikau ant vidutinės kaitros burbuliuoti, dažnai pamaišant. Verdame maždaug 20 minučių, likus 5 minutėm sudedame bazilikus, klevų sirupą ir druską. Po tiek laiko padažas vis dar būna visai skystas, nes man asmeniškai patogiau tokį jį naudoti visuose kituose patiekaluose (kartais mėgstu jo pasigaminti dvigubai daugiau). Todėl jeigu šiam kartui norisi tirštesnio - dar mažiausiai 10-15 minučių galite pavirti dažnai maišydami.
 6. 5. Per tą laiką, kol padažas burbuliuoja ant kaitlentės, pradedamu gaminti picos padą, kuris yra vienas iš pačių paprasčiausių ir elementariausių dalykų pasaulyje.
 7. 6. Sumaišome miltus, druską bei vandenį, kad neliktų gumulėlių.
 8. 7. Tada 25 centimetrų skersmens keptuvėje įkaitiname aliejų ir supilame "tešlą". Leidžiame kepti ant vidutinės kaitros apie 3 minutes ir tuomet apverčiame. Šis apvertimas tikriausiai yra pati sunkiausia picos pado dalis.
 9. 8. Apvertus toliau kepame maždaug 3 minutes iki kol nusprendžiame, kad čia jau viskas pakankamai švelniai parudavo ir tai indikuoja, kad galima judėti toliau.
 10. 9. Picos padą perkeliame į kepimo skardą išklotą kepimo popieriumi ir pradedame daryti visus likusius žingsnius.
 11. 10. Ištepame padą picos pasiruoštu padažu.
 12. 11. Pradedame dėlioti viską, ką norisi matyti ant savo picos.
 13. 12. Šį kartą specialiai ingredientų į receptą neįtraukiau, nes čia tinka viskas ką mėgstate. Aš pati panaudojau veganišką sūrį, pomidorus, papriką, jalapenus, svogūną, špinatus bei čili padažą (paskutinius 2 ingredientus uždėjau picai jau iškepus).
 14. 13. Tą padarius picą dedame į orkaitę ir kepame maždaug 10 minučių. Patiekiame ir skanaujame!
 15. 14. Galiu tik pasakyti, kad terlionės daug mažiau, nei su mums įprasta pica. Buvo labai paprasta, itin skanu bei labai sotu. O avinžirniai yra nuostabus energijos šaltinis, tai, suprask, dar ir sveika. Mėgstu picas!
 16. 15. Rekomendacija: Daugiau veganiškų receptų rasite: Veganiški patiekalai.
Veganiškos braškinės spurgos keptos orkaitėje
(1)
Skaniausia veganiška tortilija su sojų faršu
(4)