Bičių pikio užpiltinės receptas - kaip paruošti bičių pikio ekstraktą?

2021-02-07 Autorius Brolių medus

Bičių pikio užpiltinės receptas - kaip paruošti bičių pikio ekstraktą?
Bičių pikis (propolis) yra labai gerai žinomas dėl savo antimikrobinių, priešuždegiminių, oksidacinį stresą stabdančių bei žaizdų gijimą paskatinančių savybių, apie kurias plačiau papasakojome straipsnyje - "Kas yra propolis (bičių pikis) ir kokia jo nauda mums bei kaip jį vartoti". 

Na, o šį kartą, dalinsimės keletu receptų, kaip prisitaikyti bičių pikį sveikesniam savo ir savo šeimos narių gyvenimui. Labai tikimės, kad bičių pikio užpiltinės receptas bei patarimai, kaip paruošti bičių pikio ekstraktą Jums padės šį fantastišką bičių kūrinį panaudoti savo sveikesniam gyvenimui. Pamėginkite!

Ingredientai

  • bičių pikis (propolis)
  • spiritas
  • vanduo
  • natūralus aliejus

  Recepto paruošimas

 1. 1. Bičių pikio užpiltinės receptas: Bičių pikio užpiltinės receptas padeda savo namuose pasigaminti bičių pikio spiritinį tirpalą.
 2. 2. Kaip reikia skiesti bičių pikį su spiritu? Iš pradžių reikia žinoti, kokios koncentracijos tirpalo mes norime. Įprastai yra naudojami 5% arba 10% propolio tirpalai. Norint gauti 10% tirpalą 100 gramų propolio reikia 900 gramų spirito, o 5% tirpalui prireiks 1900 gramų spirito.
 3. Reklama
 4. 3. Paruošimas: Sudedame propolį bei spiritą į stiklinį indą ir gerai išmaišome, pagal aukščiau pateiktas proporcijas. Geriausia būtų naudoti 70% stiprumo medicininį spiritą. Stipresnį galite atskiesti vandeniu.
 5. 4. Sandariai uždarę indą pastatykite šiltoje tamsioje vietoje bei maišykite mažiausiai porą kartų per dieną. Šitaip mišinį laikykite ne trumpiau nei 7 dienas.
 6. 5. Po dviejų savaičių tirpalą privaloma perkošti. Tuomet jau galite pilstyti į buteliukus ir vartoti. Kadangi tai yra spiritinė ištrauka, jos galiojimo laikas praktiškai neribotas.
 7. 6. Kaip paruošti bičių pikio ekstraktą vandenyje: Vandeninis bičių pikio ekstraktas, daugelio mokslininkų teigimu, turi netgi didesnes antibakterines bei fungicidines savybes, nei etanolinis.
 8. 7. Gerai susmulkinus bičių pikį užpilkite vandeniu santykiu 1:9. Galite pavirti arba sandariame inde laikyti keletą dienų.
 9. 8. Paskui viską nukoškite ir laikykite tamsioje vietoje.
 10. 9. Kaip reikia paruošti bičių pikio ekstraktą aliejuje: Aliejinis bičių pikio tirpalas daug mažiau dirgina gleivines ir itin tinka naudoti į nosį arba ant žaizdų.
 11. 10. Paruošimas Bičių pikį šildykite kartu su norimu natūraliu aliejumi (kokoso, rapsų, saulėgrąžų, migdolų…) vandens vonelėje maišydami pamažu. Santykis 1:20 arba 1:10.
 12. 11. Šildykite iki 50 laipsnių temperatūroje ne ilgiau kaip 10 minučių arba tol, kol propolis pilnai ištirpta.
 13. 12. Tada nufiltruokite įvairias nuosėdas.
 14. 13. Laikykite tamsioje vietoje arba tamsiame įpakavime.
 15. 14. Tik norėtume priminti, kad bičių pikis - nėra vaistinis preparatas, tad jis tikrai negali pakeisti visų Jums būtinų vaistų. Labai tikimės, kad bičių pikio užpiltinės receptas ir paprasti patarimai, kaip paruošti bičių pikio ekstraktą padės Jums būti dar sveikesniems bei laimingiems!

Antanas

Kaip vartoti spiritinį bičių pikio tirpalą
Atsakyti
Avokado triufeliai
(4)