Desertas: Krembriule su arbata - prancūziškas degintas kremas

2020-01-29 Autorius Samčio užrašai

Desertas: Krembriule su arbata - prancūziškas degintas kremas
Krembriule (arba Krem Briulė) yra Prancūzijos klasika ir tikriausiai nerasime nė vieno žmogaus, kuris nežinotų šio nuostabaus deserto. Jeigu verstume iš prancūzų kalbos, tai šis pavadinimas reikštų - "degintas kremas". Taip jis vadinasi tikrai nebe reikalo. Viskas todėl, kad deserto paviršių dengia traški plutelė, kuri yra deginama specialiu degikliu. Aš pati namie šio degiklio vis dar neturiu (tikrai gėda man), bet tai nereiškia, kad negaliu tokio deserto pasigaminti namuose. Tam galima naudoti orkaitę, kuri kaitina iš viršaus ir šitaip pasigaminti fantastiškai gardų desertą.
 
Beje, šį desertą galima pasigaminti prieš dvi dienas ir uždengus palaikyti šaldytuve, iki kol užeis noras juo pasimėgauti, nėra skubos iškart suvalgyti. Po to belieka tik pasigaminti traškią plutelę ir skanauti.

Ir tai dar ne viskas... krembriule galima ir užšaldyti - tada kiekvieną indelį dedame į šaldymui tinkamus maišelius, o paskui atitirpiname kambario temperatūroje. Krem briulė aš išbandžiau įvairiausių variantų, bet su arbata man patiko labiausiai. Tikiuosi, kad taip bus ir Jums.:)

Ingredientai

  • kiaušinių tryniai: 6
  • grietinėlė: 500 mililitrų (geriausiai tinka 35% riebumo)
  • Early Grey juoda arbata: 1 maišelio
  • vanilinis cukrus: 1 šaukštelio 
  • cukrus: 5 šaukštų
  • rudas cukrus karamelizacijai: 5 šaukštų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Iš pradžių grietinėlę supilkite į puodą, suberkite vanilinį cukrų, dėkite arbatos maišelį ir kaitinkite ant silpnos ugnies, kol pradeda kilti burbuliukai. Itin svarbu, kad neužvirtų. Išimkite arbatos maišelį.
 2. 2. Tuomet kiaušinių trynius išplakite su cukrumi. Stipriai neplakite, kad nesusidarytų oro burbuliukai.
 3. Reklama
 4. 3. Tada į trynių masę palaipsniui pilkite grietinėlę ir maišykite šluotele. Masė turi gautis vientisa. Jeigu yra burbuliukų - nurinkite juos.
 5. 4. Į kepimo skardelę sudėkite formeles ir atsargiai supilkite grietinėlės masę. Kepimo skardą pripilkite vandens, kad būtu iki pusės formelių.
 6. 5. Po to dėkite į iki 150 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepkite maždaug pusvalandį. Masė turi gautis pudingo konsistencijos.
 7. 6. Ištraukusios iš orkaitės, leiskite desertui atvėsti iki kambario temperatūtos, o po to uždengusios maistine plėvele, dėkite į šaldytuvą kelioms valandoms, kad desertas sustingtų.
 8. 7. Prieš patiekdamos ant deserto užberkite plonu sluoksniu rudojo cukraus ir dėkite į orkaitę įjungusios grilio funkciją ir pakėlusios aukščiau groteles su desertu kaitinkite, kol cukrus gražiai išsilydys bei pradės karamelizuotis.
 9. 8. Traukite lauk ir lepinkitės!
 10. pagamintas krem briulė su arbata
 11. 9. Patarimas: Jeigu namie turite specialų degiklį - tada naudojame jį.
 12. 10. Rekomendacija: Daugiau desertų receptų rasite: Desertai.
Pats skaniausias tiramisu su grietinėle
(8)
Briuselio vafliai su alumi
(2)
Krafinai | Receptas
(5)