Pasta - Makaronai su burata ir pomidorų padažu

2022-07-23 Autorius WorldRecipes.lt

Pasta - Makaronai su burata ir pomidorų padažu
Žinot be ko man būtų bene sunkiausia išgyventi ilgesnį laiką? Be geros itališkos pastos. Mėsa, žuvis, tolimesnė ir artimesnė egzotika yra puiku, tačiau bent vieną kartą savaitėje man reikia paprastų paprasčiausios pastos.

Jei vasarą pastą gardinu šviežiais pomidorais, pakepintomis cukinijomis ar tiesiog alyvuogių aliejumi ir aromatingais bazilikais, nuskintais tiesiai nuo krūmo, tai orams atvėsus vis dažniau puode kunkuliuoja sodrios spalvos pomidorų padažas. Vadinu jį "žieminiu universaliuoju", nes jis tinka daugeliui itališkų patiekalų, kuriems reikia pomidorų - nuo picos iki lazanijos. Negana to, konservuoti pomidorai bene geriausia atkartoja šviežių skonį tada, kai mūsiškių raudonskruosčių sezonas jau būna pasibaigęs.

Niekuomet žiemą negaminu pastos padažo iš šviežių pomidorų, kad ir kaip savo raudonumu jie gundytų, bet ieškau pačios geriausios kokybės konservuotų. Dažniausiai renkuosi visus, nesmulkintus pomidorus be odelių, savo sultyse. Viena vertus, noriu matyti ką valgau, o kita vertus pomidorai troškinant sukrenta ir virsta į patį gardžiausią raudoniausią padažą! Padažui gaminti labai tinka ir passata - tiršta trintų pomidorų tyrė. Maniškiame susijungia šie abu ingredientai, nes pomidoriškumo itališkame padaže nebus per daug.:)

Kai norisi kažko greito ir komfortiško, gera itališka pasta su sodriai raudonu pomidorų padažu, pagardinta tarkuotu parmezanu ir šviežutėle burrata – tai tarsi atostogos prie žydros Viduržemio jūros pakrantės! 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  Universaliam pomidorų padažui:
  • 60 ml Alyvuogių aliejaus
  • 1 svogūnas smulkiai supjaustytas
  • 2 skiltelės česnako susmulkintos
  • 1 čili pipiras gali būti džiovintas
  • druskos, pipirų
  • 680 g pomidorų passatos
  • 400 g konservuotų pomidorų savo sultyse
  • 1 lauro lapas
  • saujelė baziliko lapų (plius patiekimui)
  • žiupsnelis džiovintų mairūnų
  Patiekimui
  • 500 g itališkos pastos (su šiuo padažu man skaniausia itališka tagliatelle pasta pagaminti iš kietagrūdžių miltų. Tik virkite ją apie 2-3 minutes trumpiau, nei nurodyta ant pakelio, mat pasta turi likti tikrai al dente)
  • parmezano sūrio sutarkuoto šviežiai
  • burrata sūrio

  Recepto paruošimas

 1. 1. Didelėje gilioje sunkioje keptuvėje (arba puode) pašildykite aliejų, suberkite svogūnus, česnakus, sutrupinkite čili pipirą, įberkite druskos ir kepinkite ant silpnos ugnies apie 15 min., arba kol svogūnai visiškai suminkštės, bet neapskrus.
 2. 2. Supilkite passatą, konservuotus pomidorus, sudėkite bazilikus, mairūnus ir lauro lapą, ir troškinkite ant vidutinės/silpnos ugnies apie 40-45 minutes, kol padažas taps tirštas ir sodrus. Padažą vis pamaišykite, patrinkite šaukšto nugarėle pomidorus, kad jie susitroškintų pilnai.
 3. Reklama
 4. 3. Pabaigoje įberkite druskos ir pipirų (aš dar įberiu ir šiek tiek cukraus), ir atidėkite į šalį. Šį padažą galima pasigaminti gerokai iš anksto, beliks tik patiekiant pašildyti. (daugelis tokio tipo padažų, kitą dieną pašildytas jis bus net skanesnis!! Tikrai drąsiai laikykit 3-4 dienas šaldytuve, ir jis kuo puikiausiai tinka šaldyti!!)
 5. 4. Išvirkite gerai pasūdytame vandenyje pastą, kol ji taps al dente. Pašildykite padažą, sudėkite išvirusią pastą į keptuvę su padažu, ir švelniai sumaišykite, kad pasta pasidengtų pomidorų padažu. Jei padažas pernelyg tirštas, jį praskieskite samteliu vandens, kuriame virė pasta.
 6. 5. Sudėkite pastą į pašildytas gilesnes lėkštes, ant viršaus uždėkite šviežios burratos, pabarstykite tarkuotu parmezano sūriu, pašlakstykite šlakeliu aliejaus ir pabarstykite šviežiais bazilikų lapeliais. Skanaus! :)
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau makaronų receptų rasite: Makaronai.
Makaronai su vištiena ir baltuoju padažu
(46)
Makaronai su tunu ir pomidorais
(1)
Tagliatelle makaronai su midijomis
(6)
Įdaryti makaronai su kalakutiena
(1)