Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais

2021-10-15 Autorius Baking Secrets

Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais
Labai skanios, itin gaivios, šviežios kus kus'o salotos su vyšniniais pomidorais, agurkais ir konservuotais avinžirniais.

Kadangi pasitaruoju metu sulaukiu prašymų pasidalinti ne tik įvairiais saldžiais ar rimtais patiekalais, bet ir kuo sveikesniu nuo šiol kartas nuo karto tą ir bandysiu padaryto. Aš savo virtuvėje tikrai labai mėgstu eksperimentuoti, išmėginti ne tik naujus kepinius, bet ir kitų patiekalų receptus. Taip mėgstu, kad kiekvieną savaitę išmėginu bent 2-3 naujus receptus, o kartais atrodo, kad išeinu iš proto ir išmėginu 5 ar 10. Aš nemėgstu valgyti nuobodžiai, labai mėgstu ragauti ir eksperimentuoti, susipažinti su kitų šalių virtuvėmis. Mūsų šeimos valgymo racione daug makaronų, mėsos ir žuvies patiekalų, bet taip pat dažnai mėginu įvairias naujas salotas ar darau labai paprastas užkandėles. Ragaujam, džiaugiamės (ne visada) ir kritikuojam.

O šį kartą dalinuosi sveikuolišku, šviežių kuskuso salotų receptu.  Šios salotos šviežios ir maistingos. Labiausiai jose mūsų šeimai patiko avinžirniai ir perlinis kuskusas. Tikras skanumėlis.

Patarimai: Galite naudoti paprastą arba perlinį kuskusą. Esu mėginusi šias salotas su abiejų rūšių kuskusu, bet mums labiau patiko perlinis kuskusas. Vien todėl dabar gaminame tik su juo, bet gal pas Jus šeimoje bus kitaip. 

Kaip paruošti kuskusą, galima instrukcijas paskaityti ant pakuotės. Perlinį kuskusą aš pati ruošiu šitaip: užverdu vieną puodelį vandens, tada sudedu du trečdalius puodelio kuskuso kruopų ir verdu ant nedidelės kaitros maždaug 8-10 minučių, kol kruopos išverda. Po to šiek tiek padruskinu. Įprastą kuskusą ruošiu šitaip: paimu lygiomis dalimis vandens ir kuskuso du trečdalius puodelio, užverdu vandenį, tuomet supilu kuskuso kruopas, išjungiu ugnį, uždengiu puodą dangčiu ir palieku 5 minutėms, kol išbrinkta. 

Jeigu šias palaikysite salotas maždaug 1-2 valandas šaldytuve, skoniai tarpusavyje dar geriau "susidraugaus". Aš pati dažniausiai neištveriu ir patiekiu iškart, nieko nelaukdama. 

Salotas būtinai maišome, kol kuskusas dar šiltas, kad geriau susigertų skoniai.

Mes šias salotas valgome vienas, bet jas galite patiekti ir su kitais patiekalais. 

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • perlinio kuskuso kruopos: dviejų trečdalių puodelio (1 puodelis - 250 mililitrų)
  • vanduo: 1 puodelio
  • vyšniniai pomidorai: 5
  • konservuoti avinžirniai: 0,5 puodelio
  • agurkai: 1 (mažo)
  • svogūnų laiškai: šiek tiek
  • šviežios petražolės: šiek tiek
  • citrinos sultys: pagal skonį
  • alyvuogių aliejus: 1 šaukšto
  • druska
  • pipirai

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia išsiverdame kus kus'o kruopas. Rekomenduoju virti šitaip: užverdame vieną puodelį vandens, supilame du trečdalius puodelio perlinio kuskuso kruopų ir verdame 8 minutes, kol kruopos išvirs. Bebaigiant virti truputį padruskiname.
 2. 2. Tada sudame kuskuso kruopas į salotų dubenį.
 3. Reklama
 4. 3. Tuomet dedame supjaustytus vyšninius pomidorus, agurkus, svogūno laiškus, petražoles bei konservuotus avinžirnius.
 5. 4. Po to apšlakstome citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi.
 6. 5. Padruskiname ir papiriname pagal savo skonį. Viską išmaišome, patiekiame ir skanaujame!
 7. 6. Rekomendacija: Daugiau salotų receptų rasite: Salotos.
Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais
Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais
Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais
"Suši" salotos su raudona žuvimi
(3)
Kale salotos su graikiško jogurto-avokado padažu
(2)