Cepelinai be mėsos (su soja) ir vegetarišku spirgučių padažu iš imbiero

2022-06-08 Autorius WorldRecipes.lt

Cepelinai be mėsos (su soja) ir vegetarišku spirgučių padažu iš imbiero
Jeigu mėgstate tradicinius lietuviškus cepelinus, tai šio recepto, Jums skaityti toliau net neverta!:) Ir aš visai rimtai. Šie yra tiems, kas visiškai nevalgo mėsos ir nori atrasti kažką naujo savo virtuvėje. Aš šiuos cepelinus gaminu su soja ir patiekiu su vegetarišku spirgučių padažu, kurį paruošiu iš imbiero. Šis receptas buvo labai įvertintas vegetarų, tad jei esate vienas iš jų, labai rekomenduoju pamėginti šį gamybos variantą.

Taip pat neseniai pasakojau, kaip pasigaminti cepelinus su morkomis. :)

Užsiregistravę ir prisijungę vartotojai mato mažiau reklamų

Ingredientai

  • žalių bulvių: 10
  • virtų bulvių: 3
  • sojos faršo: 1 pakelio
  • svogūnų: 2
  • imbiero šaknų: 1
  • lydyto ghee sviesto: 1 valgomojo šaukšto
  • graikiško arba kito lieso jogurto be priedų
  • druskos
  • pipirų

  Recepto paruošimas

 1. 1. Pirmiausia bulves nulupame, sutarkuojame ir nusunkiame. Neišpilame nusunkto skysčio - šiek tiek palaukiame kol nusės krakmolas, skystį nupilame, o krakmolą įmaišome į tarkius.
 2. 2. Virtas bulves sutriname ir įmaišome į bendrą masę, pasūdome ir gerai išminkome. Jeigu bulvės turi pakankamai krakmolo, tai nieko papildomai nededame, bet jeigu pasitaikys jaunesnės arba mažiau krakmolingos bulvės - įdedame jo daugiau.
 3. Reklama
 4. 3. Įdarui pakepiname vieną svogūną, į keptuvę dedame vandenyje išmirkytą soją (vadovaujamės gamintojo nurodymais ant etiketės), pasūdome, įberiame pipirų ir šiek tiek pakepiname.
 5. 4. Tuomet cepelino masę išplojame, centre dedame pasiruoštą įdarą, paplotėlį sulenkiame perpus, užspaudžiame ir formuojame cepelinus.
 6. 5. Suformuotus cepelinus dedame į verdantį pasūdytą vandenį, verdame maždaug 20-25 minutes. Itin svarbu, kad puodas būtų didelis - cepelinai virimo procesu turi būti palaidi, per daug nesiglausti vienas prie kito.
 7. 6. Vegetariškas spirgučių padažas iš imbiero: Imbierą supjaustome mažais kvadratėliais, kad primintų spirgučių formą.
 8. 7. Įkaitiname ghee sviestą, pakepiname imbierus, tada suberiame svogūną ir kepame, kol šis įgauna auksinį atspalvį. Pagardiname druska ir pipirais.
 9. 8. Cepelinus patiekiame su imbierų spirgučių padažu ir liesu jogurtu. Skanaujame!
 10. 9. Rekomendacija: Daugiau cepelinų receptų rasite: Cepelinų receptai.
Orkaitėje kepti baklažanai su aštriu padažu
(1)
Svogūnų pyragas su sluoksniuota bemiele tešla
(2)
Vegetariški balandėliai be mėsos
(8)